Zoo Ostrava slavnostně otevřela nový pavilon evoluce

Slezská Ostrava - V ostravské zoologické zahradě byl ve čtvrtek (2.4.2015) slavnostně otevřen Pavilon evoluce, tedy největší stavba v historii zoo. Pavilon nabízí okolo 200 zvířat v téměř 25 druzích.

Reklama

Pavilon evoluce vznikl přestavbou starého pavilonu pro vodní ptáky, který byl již několik let pro veřejnost uzavřen. V novém pavilonu budou moci návštěvníci poodhalit evoluci na příkladu života v západní Africe.

Moderní chovatelský komplex se stal domovem pro bezmála 200 zvířat (číslo ale ještě není konečné). Jsou mezi nimi savci (16), ptáci (8), plazi (14), nozdratí (3), ryby (93), ale také zástupci bezobratlých živočichů (60). Celkem téměř 25 druhů.

Atmosféru deštného lesa podtrhuje i bohatá výsadba rostlin, zurčící vodopád a jezírko o objemu 30 000 l. Návštěvníci budou moci pozorovat zvířata z různých míst, horní podlaží např. navozuje pohled na primáty také ze stromového patra, kde se převážnou část dne tato zvířata zdržují. Z venkovní terasy uvidí i do blízkého výběhu afrických kopytníků.

Celá expozice je doplněna informačními panely a cedulkami. Řada interaktivních vzdělávacích prvků prezentuje evoluční souvislosti a zajímavosti o chovaných zvířatech (různé tvary ptačích zobáků, nafukovací ryba, vývoj hmyzu a jeho druhová pestrost, adaptace živočichů na extrémní podmínky ad.). Nechybí ani kostra šimpanze a model Lucy (včetně modelu její kostry) – nejznámějšího raného hominida Australopithecus afarensis.

Celý pavilon je řešen bezbariérově včetně WC a přebalovacího koutku. Pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí a s dětskými kočárky je k dispozici výtah. V horním patře návštěvníci najdou posezení a možnost drobného občerstvení. V bezprostřední blízkosti pavilonu se nachází nová Restaurace U Lucy a dětské hřiště.

Celkové náklady na realizaci činily přes 140 milionů Kč. 92,5 % nákladů bylo hrazeno z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, zbylá část statutárním městem Ostrava, zřizovatelem a majitelem Zoo Ostrava.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Slezská Ostrava

Kamion zdevastoval zahrádkářskou kolonii a kontaminoval půdu naftou Kamion zdevastoval zahrádkářskou kolonii a kontaminoval půdu naftou
Nábřeží Ostravice se promění: více zeleně i workoutové hřiště Nábřeží Ostravice se promění: více zeleně i workoutové hřiště
Dlužník v Ostravě střílel na exekutora. Policisté muže zneškodnili Dlužník v Ostravě střílel na exekutora. Policisté muže zneškodnili

Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi
Tápání ostravského Baníku nebere konce. Stále klopýtáme, uznal trenér Frňka Tápání ostravského Baníku nebere konce. Stále klopýtáme, uznal trenér Frňka
Fotbalisté Baníku Ostrava se pokusí o první výhru - proti Plzni! Fotbalisté Baníku Ostrava se pokusí o první výhru - proti Plzni!


Komentáře