Zákaz prodejů o vánočních svátcích, schválili poslanci

ČR - Skoro žádná změna. Poslanci sice schválili návrh na omezení prodejů v obchodech o státních svátcích, jenže zákaz se bude vztahovat jen na tři dny v roce, a to jen 25. a 26. prosince a 1. ledna.

Reklama

Na Štědrý den budou obchody moci být otevřené jen do 14 hodin. Pro návrh hlasovalo 90 poslanců, proti 72 z nich. Předloha nyní zamíří k posouzení senátorům.

Omezení se nemá vztahovat na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny a na prodejny na letištích, vlakových a autobusových nádražích a ve zdravotnických zařízeních.

Poslanci posuzovali senátní návrh, který počítal se sedmi dny. Lze přepdokládat, že poslanecké znění zákona v Senátu nebude schválen a vrátí se do Poslanecké sněmovny původní senátní návrh.

Ten požadoval, aby obchody byly zavřené kromě vánočních svátků i 8. května, 28. září, 28. října a také na Štědrý den, kdy měly mít otevřeno pouze dopoledne.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře