Začala velká rekonstrukce Domu kultury Poklad v Porubě. Otevřen má být znovu v roce 2021

Vizualizace vzhledu Domu kultury Poklad po rekonstrukci. Zdroj: archiv Město OstravaVizualizace vzhledu Domu kultury Poklad po rekonstrukci. Zdroj: archiv Město Ostrava

PORUBA - Rekonstruován bude celý objekt kulturního domu včetně předprostorů. Opraveny budou přístupové komunikace a vysazena bude náhradní zeleň.

Reklama

Na konci června 2019 převzal staveniště vítěz veřejné zakázky Společnost POKLAD Z+G+R.

"Po dvou letech od vypovězení smlouvy s předchozím realizátorem, ukončení veřejné zakázky na nového a také po naplnění všech lhůt včetně těch pro odvolání, můžeme znovu zahájit práce na obnově porubského kulturního domu," řekla náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová.

Práce na modernizaci jediného porubského kulturního domu potrvají  následujících 83 týdnů a podle smlouvy přijdou na 355 milionů korun. Poklad se veřejnosti otevře v roce 2021.

Návštěvníkům v opraveném Pokladu bude k dispozici divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 osob, cvičební sál, tři multifunkční učebny a dva salónky.

Příjemným místem ke společenskému setkávání a osvěžení bude restaurace s terasou a klubovým prostorem a chybět nebude ani minikino pro přibližně 60 lidí.

Slavnostní otevření kulturního domu v Porubě pod názvem Klub pracujících Poruby (dnes Dům kultury Poklad) proběhlo v roce 1961.

Rekonstrukce objektu byla od začátku obtížná. Problematický byl nejen spor s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také požadavek někdejšího zhotovitele přestavby za vícepráce.

Sdružení po městu požadovalo na základě ukončení smluvního vztahu finanční kompenzaci. K dohodě o narovnání došlo v červenci 2018. Částka k proplacení zhotoviteli byla stanovena na 3,5 milionu korun. Uzavřením dohody byly narovnány veškeré majetkoprávní vztahy vyplývající ze smlouvy o dílo, která zanikla 5. července 2018.

Modernizace Domu kultury Poklad si vyžádala od jejího zahájení v dubnu 2012 doposud částku téměř 52 milionů korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku
Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni
Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě

Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace
Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku
Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine


Komentáře