Za 9 let bylo na severu Moravy rekonstruováno 377 km silnic, ukázala analýza

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Za devět let bylo na severu Moravy na silnice proinvestováno z evropských dotací na silnice II. a III. třídy 3,5 miliardy korun. Podařilo se postavit nebo rekonstruovat 100 úseků silnic o délce 377 kilometrů, 46 mostů a 7 křižovatek.

Reklama

Krajská správa silnic tak s pomocí evropských peněz obnovila jednu sedminu všech úseků silnic II. a III. třídy na severu Moravy. Ukázalo to vyhodnocení evropských investic do modernizace silniční sítě v letech 2007-2015, které v březnu 2016 provedla Regionální rada Moravskoslezsko.

Celkem prošlo rekonstrukcí nebo bylo postaveno 14 % z celkové délky krajských silnic o délce 377 kilometrů. Z toho přes 367 kilometrů silnic prošlo rekonstrukcí, často spojenou s rozšířením a odstraněním závad. Délka nových silnic je přes 9 kilometrů.

Nejvíce, téměř 90 kilometrů silnic bylo obnoveno na Bruntálsku. Na Opavsku to je 86 kilometrů, včetně nejdelšího obnoveného úseku z Jaktaře do Bratříkovic o délce 12,2 kilometrů.

Finančně nejnáročnějším projektem byla výstavba jižního obchvatu Opavy, podpořená částkou 298 milionů korun. Rekonstrukce silnic v okolí Svinovských mostů a návazných komunikací včetně prodloužené Bílovecké si vyžádala 164 milionů korun.

„Díky evropským dotacím se nám podařilo z velké míry zahladit dlouholetý dluh na rekonstrukcích silnic. Můžeme se proto v dalších letech věnovat hlavně plánovaným rekonstrukcím a údržbě,“ uvedl Jan Lukšo, obchodně-investiční náměstek Správy silnic Moravskoslezského kraje.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Bruntálsko

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace
Nehoda na Bruntálsku: Mrtvý motorkář, druhý skončil v potoce Nehoda na Bruntálsku: Mrtvý motorkář, druhý skončil v potoce
Za silvestrovskou oslavu hrozí důchodci až 18 let! Za silvestrovskou oslavu hrozí důchodci až 18 let!

Osoblažka vyjíždí na trať a startuje letní turistickou sezónu Osoblažka vyjíždí na trať a startuje letní turistickou sezónu
Muže z Bruntálska rozdrtil stroj, na místě zemřel Muže z Bruntálska rozdrtil stroj, na místě zemřel

Komentáře