Z odpadů půjde dělat energie, směřujeme k tomu, říká Tomáš Čermák

Ostrava - Bývalý dlouholetý rektor VŠB TU v Ostravě prof. Ing. Tomáš Čermák, CSc. v současnosti působí ve výzkumném centru ENET. "Zaměřujeme se na obnovitelné zdroje energie," říká v rozhovoru pro MojeOstravsko.cz.

Reklama

Pane profesore, jaké jsou vaše současné aktivity na ostravské fakultě?

Jsem ředitelem výzkumného centra ENET, zaměřeného na obnovitelné zdroje energie. Směřujeme k tomu, aby se z odpadů dala dělat energie, protože skládek je všude dost a je nutné přebytečný materiál redukovat.

Co přejete absolventům VŠB i současným studentům v republice?

Především úspěch, činorodost a práci, jaká by je bavila. Snili jsme dlouho o setkáních s bývalými studenty, aby se k nám vraceli a informovali jsme je o nových oborech či projektech. Byli bychom rádi, kdyby s univerzitou v budoucnu spolupracovali. Podobný způsob komunikace funguje léta v USA nebo v severní Evropě. Škola má špičkové vybavení.

Jak byste charakterizoval české vysokoškoláky?

Systém kreditu poškodil technické vysoké školy. Pokud mohu srovnat s Amerikou, tam studenti dostanou titul bakaláře a jdou pracovat. Po určitém čase si dodělají magisterské studium na základě toho, co jim chybí. V Česku chtějí všichni hned inženýrský titul, což není úplně správné, protože se učí předměty, které pak v praxi nevyužijí. Každý si může najít informace, které potřebuje k práci či samostudiu.

VÍCE NA INVESTIGATE.CZ: Systém kreditu poškodil technické vysoké školy, říká bývalý rektor VŠB TU Ostrava Tomáš Čermák

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře