VTP Myslivna: Architektka Eva Špačková představí alternativní návrh

PORUBA - Projekt rozšíření Vědecko-technologického parku (VTP) do lokality Myslivna v Porubě má nové návrhy od týmu architektky Evy Špačkové.

Reklama

Při představení studie alternativního umístění projektu zpracované týmem architektky Evy Špačkové to uvedl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Studie vznikala od listopadu 2015 do dubna 2016. Její autoři posuzovali 54 lokalit na území Ostravy, z nichž podrobnějšímu zkoumání podrobili 14 ploch, z toho 7 v Porubě. Vycházeli přitom z předpokladu, že VTP jako dlouhodobý projekt s velkou variabilitou má být koncipován tak, aby vytvořil podmínky pro různé typy investorů a byl schopen uspokojovat jejich potřeby v čase. Byla proto navržena koncepce dynamického a decentralizovaného VTP, které nabídne větší škálu lokalit.

„Klíčem k řešení je rozdělení jedné velké investice do více menších, pro které se snáz najde vhodné umístění,“ uvedla Eva Špačková s tím, že s ohledem na strategii urbanistického rozvoje měst přijatou vládou ČR i městem Ostrava byl architekty formulován požadavek, aby byl park umístěn v rámci stávajícího zastavěného území Ostravy a koncipován jako živá součást města.

„Park by neměl sloužit jenom jednomu účelu, ale měl by být organickou součástí města. U pracovišť by například mohly vzniknout stravovací a restaurační kapacity, služby, odpočinkové zóny s parkovou úpravou a další zařízení, která by sloužila stejně tak zaměstnancům, jako občanům,“ vysvětlila vizi tzv. městotvorné role VTP architektka.

Prozatím se pracovní skupina shodla, že jako o potenciálně nejrychleji dostupných a perspektivních alternativách k lokalitě Myslivna lze uvažovat o ploše u ulice Opavské, lokalitě Nad Porubkou a tzv. Svinovském rozhraní, tj. o volné ploše u ulice Polské. Pro ověření tohoto závěru město zadá pro tyto lokality studie proveditelnosti.

Veřejnost bude s obsahem alternativního návrhu týmu architektky Evy Špačkové podrobně seznámena na veřejné prezentaci v Domově Slunečnice ve čtvrtek 26. května 2016 v 17 hodin.

První fáze stavby počítá s využitím asi čtvrtiny území Myslivny bez zásahů do lesa a vyžádá si asi 250 milionů korun. Zhruba 235 milionů by přitom Ostrava měla získat od státu. Jde o peníze, jež ušetřila při výstavbě průmyslové zóny Mošnov. Pracovní místa jsou nutná, lidé ale nechtějí přijít o rekreační území

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře