Vítkovická mostárna se změnila, pracuje na velkých zakázkách

Vítkovice - Po několikaletém půstu se Vítkovická mostárna v Ostravě přiblížila k výsledkům z let 2007 a 2008 a vypadá to tak, že je z nejhoršího venku. Zároveň se také zlepšily vztahy na pracovišti.

Reklama

„Změny byly zaměřené na efektivní odvádění produktivních hodin našich jednicových pracovníků, na snižování nákladů režijních činností a rentabilní získávání nových zakázek,“ vysvětluje aktuální progres ředitel Pavel Czene.

„Chtěl bych ještě vylepšit organizační strukturu, kdy jsem již přesunul některé útvary pod Správu nákladového střediska, jako je oddělení plánů a technický útvar. Dále proběhly personální změny ve vedení určitých odborných útvarů. A hlavně jsem hrdý, že se nám podařilo přehodnotit myšlení zaměstnanců a přimět je k jinému systému pracovního režimu,“ pokračuje ředitel.

A proč nastaly ve společnosti zrovna tyto skutečnosti? „Audit, který loni trval dva nebo tři měsíce, zjistil mnoho nedostatků, které jsme se pak snažili napravit tím, že jsme se zamysleli nad konečným hodnocením a pokusili se problémy řešit, “ vybavuje si Czene a odkrývá další příjemné zprávy.

„Tento rok jsme dokončili pro rakouského klienta Andritz dodávku nosné konstrukce pro elektrárnu ve švédském Stockholmu, dále zakázku sto tunového zakládacího stroje pro firmu Prodeco a Severočeské doly, kdy si oba klienti chválili výbornou kvalitu a rychlost z naší strany. Dokončujeme montáž, dodávku a výrobu velké ocelové estakády na železniční trati Tábor a Sudoměřice (2200 tun), dále obloukový most (1200 t) přes dálnici směrem na České Budějovice. Druhá etapa přestavby vítkovického Městského stadionu v Ostravě, kde pracujeme na nosné ocelové konstrukci tribuny (1800 t) finišuje na přelomu roku. Ale montážní práce prováděné naší sesterskou společností Hutní montáže, budou uzavřeny do konce jara 2015,“ přemýšlí nad současnými zakázkami ředitel a pochvaluje si už nově potvrzené.

„Pracujeme na výrobě a dodávce ocelové nosné konstrukce bratislavského „Starého“ mostu přes řeku Dunaj  - 6 000 tun. Bojujeme o dodávku oceli pro elektrárnu Opole v Polsku - 9 000 tun,“ konkretizuje stávající situaci ředitel. A pochvaluje si, že firma je kapacitně naplněna pro první pololetí následujícího roku 2015 s výhledem na vzrůstající trend růstu hospodářských výsledků.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře