Vítkovice začaly nově vyrábět tlakové nádoby pro ponorky NATO

VÍTKOVICE - Skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) začala nově vyrábět tlakové nádoby pro ponorky. Jde o části, které slouží jako zásobníky stlačeného vzduchu. V tuto chvíli skupina dokončuje první testovací zakázku. Odběratelem je nejmenovaná celosvětově působící společnost, specialista na výrobu ponorek pro armády zemí NATO.

Reklama

První kusy zásobníků vyrobila společnost Vítkovice Cylinders. Ta by také měla být nositelem další zakázky, která má po ověření následovat.

„Náš zákazník je jedním z mála světových výrobců ponorek, je tedy velmi náročný na výběr dodavatelů. Nádoby, které vyrábíme, váží okolo 220 kilogramů a jejich specifikem je, že výroba polotovaru probíhala metodou zpětného protlačování s dokončením na kovacím stroji pomocí speciálních režimů kování. Navíc u těchto nádob byla speciálně zkoušena těsnost spojení nádoba – ventil pod tlakem bezmála 350 bar," vysvětlil Jerzy Kościelniak, generální ředitel společnosti Vítkovice Cylinders.

Společnost nedávno ohlásila také vstup do oboru výroby nádob pro skladování vodíku. Stejně jako v případě zásobníků pro ponorky jde o nový, rozvíjející se obor.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře