V Česku je více dálnic, síť se rozrostla o 450 km. Na rok 2016 platí nové dálniční známky

ČR - Dálniční síť v České republice se rozrostla o 450 kilometrů, avšak jen "papírově". Nově dálnici označují zelené značky. Také od 1. ledna 2016 platí nové dálniční známky, které změnily tvar.

Reklama

Na nové dálniční úseky se přeměnila část dosavadních rychlostních silnic – místo modrých značek "silnice pro motorová vozidla" nově mají dálniční značení na zeleném podkladu. Síť se tak má zpřehlednit, protože zejména u nově postavených rychlostních silnic byly rozdíly oproti dálnicím minimální.

Rychlostní limit 130 kilometrů za hodinu se nezvyšuje.

Změna nastane u silnic pro motorová vozidla, ty mají být nově označeny u horších z dřívějších rychlostních silnic a dále u čtyřproudých silnic první třídy směrově oddělené svodidly. Značka na nich povolí rychlost 110 kilometrů za hodinu místo dosavadních devadesáti. V plánu je zhruba 25 úseků, potvrdit je musí krajské úřady.

Dálniční známky pro rok 2016 výrazněji změnily podobu. Rozdílné tvary podle délky platnosti (kolečko, trojúhelník a čtverec) mají usnadnit policejní kontroly. Cena se nezvýšila.

Do tří let je ministerstvo dopravy chce nahradit elektronickým systémem, který od roku 2016 platí na Slovensku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře