Útočník Marosz zařídil v prodloužení výhru hokejistů Vítkovic nad Spartou

Ostravská aréna. Foto Archiv MojeOstravsko.czOstravská aréna. Foto Archiv MojeOstravsko.cz

Hokejový útočník Rostislav Marosz je odchovancem třineckého klubu. Během kariéry ale vystřídal i řadu dalších působišť v extralize z různých částí republiky a momentálně nastupuje za HC Vítkovice Ridera.

Reklama

 

Marosz na sebe upozornil i vítězným gólem v prodloužení v zápase s pražskou Spartou (5:4). Ukončil tak vítěznou sérii Pražanů, kteří dál figurují na druhém místě v tabulce.

Ostravskému celku Marosz zároveň zajistil nejen dva body, ale i výhru, která dodává mužstvu jistě i sebevědomí pro další domácí duel. Vítkovičtí jej sehrají už v neděli 15. listopadu proti Kometě Brno.

O tom, že Marosz zatím i v této sezoně využívá svoje extraligové zkušenosti, svědčí fakt, že ve svých devětadvaceti letech má za sebou kromě dvou období v Třinci i angažmá v Olomouci, Karlových Varech, Pardubicích a naposledy v Liberci.

S Libercem vyhrál základní část

Na severu Čech strávil loňskou sezonu, která ale pro Bílé Tygry a všechny další adepty na medailové pozice skončila prakticky už před play off. A to Liberečtí vyhráli základní část a spřádali plány na boj o titul. Prvenství po základní části bylo úspěchem, ale s hořkou příchutí bez ovací a pravého hokejového nadšení.

Marosz v Liberci skončil a dlouho neměl jasno o další štaci. Až na začátku nynější sezony přestoupil do prvoligového Kladna, které jej uvolnilo do extraligových Vítkovic. Za Kladno odehrál Marosz jeden zápas. Za Vítkovice stihl všech šest, které ostravský tým absolvoval.

„Proti Spartě jsme dokázali, že jsme silným mužstvem. Povedlo se nám smazat třígólovou ztrátu, dokonce jsme šli do vedení na 4:3. Takový obrat stál velké úsilí. Přestože, že souper vyrovnal, dokázali jsme strhnout vítězství na svou stranu,“ líčil Marosz v těchto intencích pro média na klubovém webu.  

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu) Kalendárium historických událostí města Ostravy (od 23. do 29. listopadu)
Kopřivnický trenér Veřmiřovský: Jsme oslabeni o šest hráčů Kopřivnický trenér Veřmiřovský: Jsme oslabeni o šest hráčů
Vítkovičtí Krenželok s Lakatošem se střelecky prosadili proti bývalému klubu Vítkovičtí Krenželok s Lakatošem se střelecky prosadili proti bývalému klubu

Jsme rádi za domácí výhru, shrnul vítkovický Darek Stránský souboje s Hradcem Králové Jsme rádi za domácí výhru, shrnul vítkovický Darek Stránský souboje s Hradcem Králové
VŠB-TU Ostrava významně přispívá k proměně města VŠB-TU Ostrava významně přispívá k proměně města
Hrál i za Baník Ostrava, teď je Pavel Zavadil ligovým rekordmanem Hrál i za Baník Ostrava, teď je Pavel Zavadil ligovým rekordmanem


Komentáře