Úspěch ostravské zoo: Rozrostla se o mládě tamarína

OSTRAVA - Tip na výlet. Návštěvníci ostravské zoologické zahrady nově mohou zahlédnout ve výběhu tamarína pinčí.

Reklama

Koncem května porodila samička tamarína, který patří mezi ohrožené druhy, dvojčata. Zatímco jedno z nich záhy uhynulo, druhé už mohou návštěvníci spatřit ve výběhu Malé Amazonie.

Samička tamarína pinčího přivedla na svět hned dvě mláďata, jedno z nich ale dlouho nepřežilo. Druhé už mohou návštěvníci vídat například na zádech jeho tatínka ve výběhu.

"I mládě se už v ostravské zoo odvážně pohybuje po větvích. Celá rodina tamarínů je pětičlenná. Kromě rodičů a mláděte se jedná o dva starší potomky narozených v letech 2015 a 2016," řekla Blesku ošetřovatelka primátů Tereza Dubová Kosová.

Tamarín pinčí je zástupce čeledi kosmanovitých, který ve volné přírodě žije na velice omezeném území tropických deštných lesů v Kolumbii.

V současné době tamaríni patří mezi přísně chráněné druhy. Kuriozitou je, že v zajetí žije více tamarínu než ve volné přírodě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře