Tatra Trucks Kopřivnice chce vyrobit 1300 aut a přijímat nové zaměstnance

Kopřivnice - O zhruba 40 procent v roce 2016 oproti letošnímu roku plánuje navýšit výrobu kopřivnická Tatra Trucks. Oznámil to nový generální ředitel firmy Martin Bednarz, který od 1. prosince vystřídal v čele společnosti po dvouletém působení krizového manažera Petra Karáska.

Reklama

"Určitě budeme pokračovat v Saúdské Arábii. Dodáváme i do Indie, budeme vyvážet do Austrálie a Jižní Ameriky,“ uvedl při setkání s médii nový šéf Martin Bednarz. "Chtěl bych také zvýšit prodej aut do Ruska, kde se letos podařilo prodat  jen asi 20 aut. Pro Rusko musíme vymyslet novou marketingovou strategii, jak se tam dostat."

Firma se nově uzavřela kontrakt dodávky vozidel do Egypta. "Jde o zakázku vojenského charakteru, odběratelem je soukromá firma, která spadá pod egyptské ministerstvo obrany a dodávky se budou týkat 200 podvozků pod jejich vozidla. Hodnota kontraktu je desítkách miliónů euro,“ uvedl nový obchodní ředitel Tatry David Pipal.

Podle Martina Bednaze chce Tatra Trucks ročně do modernizace technologií a hal investovat 300 miliónů korun a v roce 2016 zaměstnat i více lidí.

Spolumajitel Tatry René Matera zároveň odmítl spekulace, že by kopřivnická firma byla prodána zahraničnímu investorovi. Například, že by ji koupila některá z čínských firem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Novojičínsko

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči
Vražda na Novojičínsku. Muž měl zabít bývalou přítelkyni a pak skočil pod vlak Vražda na Novojičínsku. Muž měl zabít bývalou přítelkyni a pak skočil pod vlak
Mladá dívka zaútočila na staršího muže. Ten následně zemřel Mladá dívka zaútočila na staršího muže. Ten následně zemřel

Vzpoura Chorvatů: Za výbuch domu Goran Boban vyfasoval čtyři roky Vzpoura Chorvatů: Za výbuch domu Goran Boban vyfasoval čtyři roky
Jen díky pohotovému strojvedoucímu nezemřel muž na kolejích Jen díky pohotovému strojvedoucímu nezemřel muž na kolejích
Kvůli vydatnému dešti hrozí povodně, varují meteorologové Kvůli vydatnému dešti hrozí povodně, varují meteorologové


Komentáře