Studenti za MHD v Ostravě zaplatí méně

OSTRAVA - Vášně na ostravské radnici způsobila výše jízdného ve vozech městské hromadné dopravy právě v této severomoravské metropoli.

Reklama

 

Rozruch se vyskytl kolem licitování za školské a studentské jízdné v ostravské MHD. Diskuze se vedly už od září. Nakonec politici našli kompromis.

V září byla ve hře možnost jízdného zdarma pro školáky i studenty

S návrhem s dopravou zdarma přišli ostravští komunisté. A na magistrátu se spustila divoká diskuze. To vše se událo už během letošního podzimu. Tehdy to vypadalo, že přes léto by děti do 15 let opravdu mohly mít dopravu zdarma. Ve zbytku roku ale nikoli. Návrh rozdělil politiky i veřejnost do dvou skupin. Jedni s návrhem souhlasí, druzí nikoli.

Opoziční politici z ČSSD i lidovci by s návrhem souhlasili a dokonce by jej rozšířili ještě na studenty do 26 let. Proti bezplatné dopravě se naopak vymezili zastupitelé z ANO, ODS a uskupení Ostravak.

Radní pro dopravu Lukáš Semerák tehdy situaci komentoval s tím, že by nad určitými slevami uvažoval, bezplatné jízdné ale vyloučil.

Otázku dopravy patrně na světlo světa dostal problém, s jakým se studenti potýkají přes léto, kdy jim neplatí předplacený kupón. Dosud si mohli koupit předplacenku na každé pololetí právě kromě prázdnin.

Výsledek situace: Stejné jízdné pro školáky i studenty

Aktuálně situace nabídla řešení. V pátek se ostravští politici dohodli. Radní pro dopravu Semerák tentokrát navrhoval, aby děti školou povinné od šesti do patnácti let vlastnili roční kupón na MHD za 1 106 korun (tedy stejně jako doposud) a studenti do 26 let to měli za 1 499 korun, tedy o něco méně než nyní. Obě kategorie by pak v ceně měly i jízdné během letních prázdnin.

Nakonec je vše jinak. Hnutí Ano prosadilo myšlenku, že obě věkové kategorie budou platit stejně. A to 1 106 korun. Pro školáky se tedy nic nemění a studenti od 16 do 26 let to budou mít o něco levnější.

Tím dohady na ostravské radnici skončily.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře