Stát chce zrušit režijky. Nejvíc se to dotkne trasy do Ostravy

OSTRAVA - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou.

Reklama

Jak uvedl server zdopravy.cz, ministerstvo dopravy navrhuje zrušení platnosti režijních jízdenek ve všech komerčních vlacích Českých drah. Jedná se tak mimo jiné také o všechny spoje mezi Prahou a Ostravou.

Za vším jsou České dráhy, které si dlouhodobě stěžují ministerstvu dopravy s tím, že se cítí znevýhodněni při uznávání režijních jízdenek. Dosud ČD chtěly po státu desítky milionů korun jako kompenzaci. Režijní jízdenky mají zaměstanci ČD, ale i pracovníci SŽDC a mnoho tisíc důchodců.

Problematika režijních jízdenek České dráhy dlouhodobě trápí, protože musí vozit zdarma nejen své zaměstnance, ale také pracovníky a jejich rodinné příslušníky společností, jenž jsou dodavateli Českých drah. ČD pak poskytuje výhody vlastně zaměstancům jiných společností.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře