Rekonstrukce křižovatky Českobratrská a Sokolská v centru Ostravy přinese omezení

Křižovatku Českobratrská a Sokolská. Foto: René Stejskal / Město OstravaKřižovatku Českobratrská a Sokolská. Foto: René Stejskal / Město Ostrava

OSTRAVA - Rekonstrukce křižovatky Českobratrská a Sokolská v centru Ostravy přinese omezení až do 31. srpna 2019. Řidiči se musí připravit na uzavírku i objízdné trasy.

Reklama

V centru města je modernizována jedna z hlavních křižovatek na ulicích Českobratrská a Sokolská třída.

Vozovka křižovatky dostane nový živičný povrch do žulového dvouřádku s kamennými obrubami - provedení naváže na předchozí rekonstrukci ulice Českobratrské z roku 2017 směrem k ulici Nádražní a také na probíhající rekonstrukci estakády ve směru na Most Pionýrů.

Rekonstruovány jsou stávající chodníky, jejichž povrch bude ze zámkové dlažby. Zhotovitel staví parkoviště s 12 místy a chodníkem podél budovy Policie ČR, včetně nové příjezdové komunikace.

Městská hromadná doprava

Hromadné dopravy se úpravy dotknou spíše okrajově, v úseku od křižovatky ulice Českobratrská a Sokolská třída po zastávku „Stadion Bazaly“. Cestující v termínu od 30. června do 1. září 2019 nebudou jezdit trolejbusy (vyjma parciálních), ale autobusy.

Od 30. června do 31. srpna 2019 bude obousměrně uzavřena větev křižovatky ulice Českobratrská ve směru na Michálkovice. Odkloněny budou linky č. 104, 108, 111, 112 a 113 v obou směrech po ulicích Sokolská tř. – Bohumínská – Dědičná – Michálkovická s obsluhou všech zastávek na trase (mimo Most Pionýrů, Stadion Bazaly a Jaklovecká).

Dopravní omezení

Další část její rekonstrukce bude v následujících týdnech spojena s uzávěrou pro individuální dopravu, která bude vedena po značených objízdných trasách a nebude se týkat městské hromadné dopravy.

Práce budou dokončeny na konci září 2019.

Během rekonstrukce bude v době od 30. června do 31. srpna 2019 uzavřen úsek od křižovatky s ulicí Přívozskou, včetně příjezdu z estakády od Slezské Ostravy.

V dalším směru bude uzávěra v úseku od křižovatky se  Sokolskou třídou po křižovatku s ulicí Michálkovickou pro veškerou dopravu, včetně všech sjezdových a výjezdových ramp na ulici Bohumínské.

Sokolská třída bude uzavřena ve směru z Mostu Miloše Sýkory od ulice Matiční a ve směru z Ostravy-Přívozu od okružní křižovatky s ulicí 30. dubna.

Řidiči, kteří přijíždějí po Českobratrské ve směru od Hornopolní, budou pro směr jízdy „Slezská Ostrava“ trasováni po ulicích Janáčkova, Porážková, K Trojhalí, Na Karolíně, Frýdecká a Bohumínská.

Pro směr jízdy „Přívoz“ budou řidiči ze směru od Hornopolní ulice před křižovatkou s ulicí Poděbradova trasováni po ulicích Poděbradova, 30. dubna a Sokolská třída.

Na křižovatce ulic Českobratrská a Přívozská budou řidiči trasováni:
pro směr jízdy na „Přívoz“ a „Slezská Ostrava“ po ulici Přívozská, 30. dubna a Sokolská třída,

pro směr jízdy „Centrum“ a „Nábřeží“ po ulici Přívozská, Dvořákova a Sokolská třída,

pro směr jízdy „Fifejdy“ a „Nádražní“ z ul. Přívozské po ulici Přívozská a Českobratrská.

Na křižovatce ulic Nádražní a Českobratrská budou řidiči přijíždějící z centra pro směr „Přívoz“ a „Slezská Ostrava“ trasováni po ulici Nádražní, 30. dubna a Sokolská třída.

Z oblasti ulic Matiční, Kratochvílova, Na Hradbách budou řidiči vedeni po trase:

pro směr jízdy „Slezská Ostrava“ po ulici Sokolská třída, Biskupská, Havlíčkovo nábřeží, ulici 28. října a Frýdeckou

pro směr jízdy „Fifejdy“, „Nádražní“ „Přívoz“ budou řidiči z uvedené oblasti ulic navedeni po ulici Sokolská třída, Dvořákova a Přívozská.

Z oblasti ulic Biskupská, Havlíčkovo nábřeží a Kostelní budou řidiči trasováni:

pro směr jízdy „Nádražní“ po ulici Havlíčkovo nábřeží, 28. října, Frýdecká, Na Karolíně, Žofínská a ulice 28. října,

pro směr jízdy „Mariánské Hory“ budou řidiči vedeni po ulici Havlíčkovo nábřeží, 28. října, Frýdecká, Na Karolíně, K Trojhalí, Porážková a Švabinského,

pro směr jízdy „Přívoz“ budou řidiči trasováni po ulici Havlíčkovo nábřeží, 28. října, Bohumínská a Muglinovská.

Pro směr od Frýdku-Místku do centra povede trasa po ulici Bohumínská přes ulici Na Karolíně, alternativně přes most Miloše Sýkory.

Pro směr od Michálkovic na Bohumín:

v době od 1. 7. do 23. 7. přes ulici Hladnovská, Bohumínská a Muglinovská, alternativně přes ulici Dědičná a Michálkovická,

V době od 24. 7. do 31. 8. přes ulici Hladnovská, Betonářská a Orlovská, alternativně přes ulici Dědičná a Michálkovická.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře