Při uzavírání Dolu Paskov lze využít státní pomoc, rozhodla Evropská komise

Ostrava - Evropská komise schválila Česku uvolnění veřejných peněz na zmírnění sociálních dopadů uzavření Dolu Paskov, který patří OKD. Firma v roce 2013 oznámila, že důl uzavře.

Reklama

Cílem podpory je podle komise usnadnit proces uzavírání a poskytnout finanční pomoc pracovníkům dolu. Podle čtvrteční (12.2.2015) tiskové zprávy komise to není v rozporu s evropskými pravidly o státní podpoře.

Vláda se v červnu 2014 s majitelem dohodla, že těžba ve ztrátovém dolu bude pokračovat do konce roku 2017 a stát zaplatí 600 milionů korun na sociální programy horníků. Dohodu tehdy podepsal ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a zástupci OKD a její mateřské společnosti NWR ovládanou Zdeňkem Bakalou.

Dohoda mezi OKD a vládou předpokládá, že firma bude udržovat do roku 2017 minimální průměrný počet 1800 kmenových zaměstnanců dolu. V roce 2017 se počet zaměstnanců může snížit na 1600. Dohoda bude neplatná, pokud by podle mezinárodních srovnávacích standardů od 1. července 2014 do 31. prosince 2017 po tři po sobě následující čtvrtletí klesla cena uhlí pod 110 USD za tunu.

OKD si ponechává možnost provozovat důl i po roce 2017, pokud se tak rozhodne. Dohoda pozbývá platnosti i v případě, že čistý zisk dolu bude v průběhu nejméně čtyř po sobě následujících čtvrtletí v součtu kladný.

V Dole Paskov pracuje 2500 lidí.

ČTĚTE: OKD propustí 1600 zaměstnanců. První vlna bude v dubnu 2015

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře