Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.

Reklama

Moravskoslezští krajští zastupitelé nyní schválili prohlášení, podle nějž vyzývají Volného, aby opustil od nemorálního podnikání s chudobou a vysvětlil občanům své počínání. Případem se zabývá taktéž server idnes.cz.

O kauze rovněž referovala Česká televize ve svém pořadu Reportéři ČT. Jde o to, že poslanec Volný, jehož strana je proti "parazitům" a imigrantům draze pronajímá dva domy romským obyvatelům v ostravské části Přívoz, a to za značně vyšší nájemné, než by si daná lokalita zasloužila. Takové počínání se běžně označuje za obchod s chudobou, což je nemorální.

MF Dnes už dříve upozorňovala, že Volný pronajímá byty ve zchátralých domech za 10 až 15 tisíc korun, což jsou poněkud přestřelené částky. Podle odborníků z realitních kanceláří by nájemné v dané lokalitě muselo být až o 30 procent menší. Lokalita patří mezi sociálně vyloučené. Majitelé takových domů pak inkasují doplatky za bydlení, protože rodiny obývající tyto prostory by si tak vysoký nájem nemohly dovolit.

Obchod s chudobou je také výživným tématem na severu Čech. Viz související:

Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu

Volného byznys, který prý nějakou dobu strávil i na Úřadu práce, je pozoruhodný hlavně z toho pohledu, co káže jeho strana SPD. Ta údajně bojuje proti parazitům, přičemž její vysoký představitel prakticky možná zneužívá systém sociálních dávek.

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ konstatoval zastupitel a také poslanec Josef Bělica (ANO)

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ komentoval situaci na serveru idnes.cz poslanec Josef Bělica z hnutí ANO.

Volný dle záběrů v reportáži České televize nebyl prakticky schopný vysvětlit své počínání. Asi do toho nechtěl zabrousit jako jiný poslanec za SPD Miloslav Rozner, jehož vyjadřovací schopnosti taktéž nebyly nejlepší.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!
Muži se hádali na internetu, pak se šli poprat ven Muži se hádali na internetu, pak se šli poprat ven


Komentáře