Poláci míří do českého pohraničí. Je tu prý levněji

OSTRAVSKO - Podle realitních kanceláří berou Poláci české pohraničí útokem. Velký zájem mají o Český Těšín. Lákají je sem levnější byty i lepší pracovní podmínky. Údajně se jim tu i jednodušeji podniká.

Reklama

Největší "pohraniční" nával mají v Českém Těšíně. Realitky zde evidují pádný zájem Poláků o české nemovitosti.

Kromě oblíbeného Českého Těšína hledají polští občané byty k nákupu i v dalších městech regionu. Hodlají tu podnikat nebo bydlet. Další kupují nemovitosti jako investici do budoucna.

Podle realitních kanceláří je v česko-polském pohraničí pro zájemce z Polska levno. Byty na polské straně (od Cieszyna dále) jsou v přepočtu oproti těm českým o stovky tisíc korun dražší.

Řada polských občanů se na českou stranu hranice stěhuje za prací. Dalším lákadlem jsou jednodušší podmínky pro podnikání. České úřady zaznamenávají zvýšený zájem o zakládání firem či zřízení živnostenských listů ze strany Poláků na našem území.

Českotěšínská radnice si zájem Poláků pochvaluje. Na české straně pohraničí totiž nakupují, utrácí peníze, zakládají firmy nebo platí daně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Těšínsko

Muž měl zabít psa. Vyfasuje za to tři roky? Muž měl zabít psa. Vyfasuje za to tři roky?
VIDEO: Šílená řidička mohla způsobit zdrcující nehodu. Je to možné?! VIDEO: Šílená řidička mohla způsobit zdrcující nehodu. Je to možné?!

Komentáře