Památkářům se nelíbí nová vize Dolních Vítkovic. Zatím se ale měnit nebudou

Vítkovice - Prohlídky areálu, interaktivní Svět techniky, velké festivaly nebo koncerty v aule, která vznikla přestavbou bývalého plynojemu. To jsou Dolní Vítkovice. Avšak jejich další rozvoj je ohrožen.

Reklama

„Podobným způsobem, podobnými principy by se měla předělat celá dolní oblast. Konkrétně to znamená uchovat podstatné části, na kterých spočívá zajímavost celého okrsku, a přidat k nim další části, které jsou naše, ze současného života,“ popsal pro Český rozhlas Ostrava vizi architekt Dolních Vítkovic Josef Pleskot.

Pleskotova studie počítá třeba ještě se stavbou univerzity nebo vědecké knihovny. Jenže tato vize se nelíbí památkářům.

Na malém území totiž ukazuje proces od těžby uhlí přes jeho koksování až po výrobu surového železa. V současné Pleskotově vizi je, že v budoucnu byly  obestavěny zbylé vysoké pece nebo zbourané chátrající koksárenské baterie.

Tato vize je ale pravděpodobně zatím nereálná, neboť vlastník areálu - vítkovický holding - do další proměny zatím investovat nechce. Naopak by přivítal vstup nového investora nebo strategického partnera.

ČTĚTE:  Majitel Vítkovic Jan Světlík rozprodává obrazy. Holding shání peníze

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře