Ostravští hasiči mají novou techniku. Obměňují vozový park

Ostrava - Ostravští hasiči mají novou hasičskou techniku. Ve středu (11.2.2015) si nové vozy převzaly zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a ostravských jednotek Sboru dobrovolných hasičů.

Reklama

Vozový park profesionálních hasičů nově posílí cisternová automobilová stříkačka CAS 20 – Mercedes-Benz Econic 1833LL 4x2 za více než 12 mil. korun, kterou uhradilo město. Pro dobrovolné hasiče jsou určena dvě vozidla CAS 30 – TATRA T815-7 4x4.1, jejichž nákup přišel na téměř 12,5 mil. korun.

Jedním milionem na ně přispěl kraj a stejnou částkou Ministerstvo vnitra – Generální ředitelství HZS ČR. Zbrusu nové tatrovky zamíří do jednotek Sboru dobrovolných hasičů v ostravských městských obvodech Pustkovci a Polance nad Odrou, kde nahradí morálně i technicky zastaralé stroje CAS K25 na podvozku LIAZ.

„Celkem jsme loni vyčlenili na profesionální a dobrovolné jednotky požární ochrany zhruba 54 milionů korun,“ uvedl ostravský primátor TomᚠMacura s tím, že vedle investic do techniky poskytlo město dalších 30 mil. korun na požární ochranu v rámci neinvestiční části rozpočtu. Jak ujistil, pomoc hasičům bude pokračovat také letos. „V případě jednotek dobrovolných hasičů je to i naše zákonná povinnost. Práce hasičů je nenahraditelná a zaslouží si naši nejvyšší úctu a podporu,“ konstatoval.

Předáním nových vozidel dobrovolným hasičům z Pustkovce a Polanky město pokračuje v obměně vozového parku SDH. Poté, co získá nové moderní cisternové vozidlo i jednotka SDH v Krásném Poli, bude tento proces dokončen.

Slavnostního předání nové hasičské techniky se zúčastnili starostové obou zainteresovaných městských obvodů – Pustkovce Stanislav Pyš a Polanky Pavel Bochnia – a ředitel územního odboru Ostrava a zástupce ředitele Krajského ředitelství Hasičského záchranného sporu MS kraje Vladimír Vlček.

„Bez aktivní pomoci a podpory města bychom nebyli schopni realizovat všechny své úkoly,“ uvedl představitel profesionálních hasičů a poděkoval i jménem hasičů dobrovolných. „Díky činnosti SDH se investice do požární ochrany městským obvodům a městu pravidelně vracejí,“ zdůraznil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře