Ostravsko zažilo supercely. Nedivte se až přijde tornádo!

OSTRAVSKO - Počasí v posledních dnech na Ostravsku je poněkud divoké. V regionu bylo zaznamenáno několik supercel, které jsou jakousi předzvěstí přicházejícího tornáda!

Reklama

O uplynulém pátku i víkendu nebe nešetřilo řadou bouřek, chvílemi z oblak padaly i kroupy velikosti vajíček! Dusno, horko, déšť, a tak pořád dokola. Skutečně evidujeme první polovinu července?

Podobné počasí pokračuje i nadále, v pondělí meteorologové zaznamenali několik supercel, které jsou jakýmsi znamením přicházejícího tornáda!

Dagmar Honsová pro média už stihla konstatovat, že počasí posledních dní na severní Moravě skutečně odpovídá vzniku supercel, které byly v regionu zaznamenány.

Vznik supercel býval typický jen pro Ameriku, čím dál častěji se ale vyskytuje i u nás.

"Supercela přináší intenzivnější, nebezpečné jevy. Kroupy, silný vítr a vydatné srážky jsou typické. Supercely jsou spojovány s výskytem tornád, které přinesla v pondělí odpoledne bouřka do Vídně," shrnula pro Blesk Honsová.

Tornádo se dostalo do Vídně, v mírnějším stádiu se přiblížilo až ke Slovensku. Nebude tak překvapivé až příště dorazí i do Čech!

V roce 2013 například tornádo bylo zaznamenáno nad Krnovem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře