Ostravské nemocnice omezují návštěvy, kvůli epidemii chřipky

Ostrava - Fakultní nemocnice Ostrava a Městská nemocnice Ostrava reagují na epidemii chřipky v Moravskoslezském kraji. Zákaz návštěv platí od 9. února 2015.

Reklama

„V důsledku navyšujícího se počtu onemocnění akutními respiračními infekcemi v našem regionu a s ohledem na péči o hospitalizované pacienty, vedení Městské nemocnice Ostrava doporučuje dočasně omezit návštěvy pacientů," vyzvala Městká nemocnice Ostrava.

"Prosíme všechny, aby v případě jakýchkoliv příznaků virového onemocnění zvážili návštěvu svých blízkých a přátel a nevystavovali je i ostatní nebezpečí nákazy, a tím i možného vzniku komplikací v průběhu jejich léčby a zotavování," uvedla.

Hygienici už v pátek 6. února 2015 vydali doporučení nemocnicím, domovům důchodců, ústavům sociální péče a lázním, aby zařízení začala regulovat návštěvy, protože kraj je na počátku chřipkové epidemie.

Na 100 tsiíc obyvatel nyní v Moravskoslezském kraji připadá 1969 nemocných. Nárůst nemocnosti přitom hygienici v kraji evidují už od počátku roku. Nejvíce postiženou skupinou jsou předškolní a školní děti.

ČTĚTE:  Jak posílit imunitu v období chřipek? Tipy a rady pro překonání zimy

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře