Ostravská ZOO boduje s pavilonem slonů: Zatím jen na hodinu denně

OSTRAVA - Už od čtvrtka 27. července mohou návštěvníci ostravské zoo sledovat mláďata slona indického. Pavilon slonů byl ještě donedávna uzavřen.

Reklama

To aby měla matka s dvacetidenním mládětem slona klid. Zatím se pavilon slonů bude otevírat na hodinu denně.

Ostravská zoo má pochopitelně z nového slůněte radost. "Slůně pravidelně spí, perfektně pije, matka Vishesh se ohromně zlepšila. První nervóznější dny jsou pryč, slůně si hraje. Samozřejmě se snaží hledat různé zdroje zábavy, zkouší, seno, trávu a všechno, co mu přijde pod chobot, si strká do huby,“ řekl Českému rozhlasu Ostrava ošetřovatel Ondřěj Matěj.

Základem je klid pro matku a její slůně, proto se k oběma příliš nepřibližují ani ošetřovatelé. Výšku a váhu slůněte tak zatím neznají. Opatrnost je na místě, protože dvě slůňata této samice už v minulosti uhynula. Samec mláděte musel být utracen, ale vedení zoo už shání do expozice náhradu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře