Ostravská univerzita hodlá protestovat

OSTRAVA - Ostravská univerzita chce následovat další vysoké školy z republiky a hodlá vzdorovat v reakci na návrh rozpočtu pro rok 2018.

Reklama

České školství je dlouhodobě podfinancované, a to se týká i vysokých škol. Lze až tvrdit, že stát se začíná zajímat o učitele, akademiky a studenty jen v souvislosti s blížícími se volbami, kdy se hodí každý hlas. A pak vše zase utichne.

I proto chce ostravská univerzita vyjádřit nesouhlas. Dokonce prý vypraví speciální vlak na průvod v Praze.

Česká konference rektorů plánuje na období mezi druhým a šestým říjnem vyhlásit protestní týden. Školy chtějí od státu dostat slibované 4, 5 miliardy do vysokoškolského rozpočtu.

"Výdaje na školství v poměru k HDP v Česku neustále klesají. Počty studentů připadající na jednoho akademika jsou naopak extrémně vysoké, až 23 studentů oproti 13 například v sousedním Slovensku," řekl pro ČTK mluvčí ostravské univerzity Adam Soustružník.

Ministerstvo financí slibovalo navýšení prostředků do školství o tři miliardy, to je přesto stále málo. V porovnání s evropským standardem určitě. Tak alespoň hovoří pro ČTK rektor univerzity Jan Lata.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře