Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku

Letecký pohled na ostravskou koncertní halu. Zdroj: Město OstravaLetecký pohled na ostravskou koncertní halu. Zdroj: Město Ostrava

OSTRAVA - Ostrava má mít světovou koncertní halu. Autorem návrhu je studio Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku, které podle města dokázalo nejlépe propojit stávající kulturní dům s novou halou.

Reklama

"Pro Ostravu je skvělou zprávou, že autorem návrhu je právě studio Steven Holl Architects plus Architecture Acts, které má na svém kontě řadu realizací špičkové světové úrovně. Právě americkému studiu se nejlépe podařilo propojit stávající kulturní dům s novou koncertní halou," řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

"Vítězný koncept přináší nejen originální architekturu, ale také velmi zajímavé, byť náročné technické řešení, které je šetrné k životnímu prostředí, má dlouhodobou udržitelnost a nabízí nízké provozní náklady."

Výsledky projednala rada města a schválila navržené pořadí.

Soutěžní porota návrhy posuzovala v pondělí 1. a úterý 2. července 2019. Tvořili ji renomovaní architekti, přizvaní odborníci a zástupci města.

Předseda poroty, mezinárodně uznávaný architekt Krzysztof Ingarden, výběr vítěze komentoval takto: "Proč jsme vybrali právě tento návrh? Byl prostě nejlepší. Je to úžasné architektonické dílo, které velmi dobře zvažuje vztah staré budovy s novou, vztah mezi městem Ostravou a parkem za stávajícím objektem. Věřím, že vítězný projekt bude i emblematickým dílem pro Ostravu, které ji tak oživí.“

Soutěže se účastnilo 34 architektonických studií.

Město připravuje na září 2019 výstavu všech návrhů.

"Ještě na podzim bychom rádi uzavřeli smlouvu s autorem vítězného návrhu. Do konce roku 2021 by měly být dokončeny všechny stupně projektové dokumentace. Následovat bude zahájení stavby v roce 2022 a k slavnostnímu otevření nové koncertní haly a modernizovaného domu kultury dojde v roce 2024. Celkově je návrh již teď ve stupni architektonické soutěže velmi dobře propracován,“ doplnila náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová, která byla členkou poroty.

K financování přípravy a realizace této investičně náročné stavby má město speciální účelový fond. Prozatím do něj vložilo z městského rozpočtu částku 250 milionů korun a další peníze budou přibývat. Náklady na výstavbu koncertní haly jsou odhadovány na 1,5 miliardy korun bez DPH.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku
Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni
Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě

Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace
Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine
Festival Beats for Love roztančí Dolní Vítkovice. Posílí ostravská MHD Festival Beats for Love roztančí Dolní Vítkovice. Posílí ostravská MHD


Komentáře