Očekávají se další bouřky. V Třinci zasáhl blesk mladíka

ČESKO - Jako někde v Jižní Americe si aktuálně může připadat řada lidí na území České republiky. Už nějakou dobu se střídá horko s bouřkami a nejinak tomu bude i v nejbližší době. Na nedělní odpoledne meteorologové znovu varují před silnými bouřkami na území ČR.

Reklama

V největším ohrožení je až do podvečerních hodin východní oblast republiky. Silné bouřky už za sebou mají například na Ústecku v severních Čechách.

Meteorologové varují: "Na severovýchodě území se budou místy tvořit bouřky, které budou výjimečně i silné, zejména s přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 milimetrů, v menší míře s kroupami a s nárazy větru kolem 72 kilometrů v hodině."

V sobotu už protáhly hasiče bouřky v Olomouckém a Zlínském kraji, kde byly polámané stromy a zatopené sklepy.

Lepší to nebude ani v následujícím týdnu, od pondělí se očekávají další intenzivní srážky. Předpověď platí pro celou ČR.

S bouřkami také souvisí nebezpečí úrazů po zásahu bleskem. Například v Třinci schytal zásah bleskem patnáctiletý chlapec, kterého museli po pádu do bezvědomí oživovat záchranáři.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře