Nový cestovní pas či občanský průkaz si lze vyzvednout na jakémkoliv úřadě

ČR - Až od pondělí 4. ledna 2016 bude možné požádat o vydání nového občanského průkazu či cestovního pasu. Novinkou je, že si doklady lze vyzvednou na jakémkoliv úřadě.

Reklama

Od Nového roku bude v platnosti novela zákonů o občanských průkazech a pasech. Informovalo o tom ministerstvo vnitra na svém webu.

Podle zmíněných novel budou například úřady vydávat lidem starším 70 let občanské průkazy s prodlouženou platností. Nově doklady budou mít platnost 35 let oproti současným deseti letům.

Takzvaně expresní pasy, které budou nově s biometrickými údaji, prodraží. Novinkou je, že cestovní doklady bez biometrických údajů se od roku 2016 nebudou kvůli malému zabezpečení vůbec vydávat.

Novinkou je i možnost požádat o pas na jakémkoliv úřadu a tam si jej i vyzvednout. Dále lidé si mohou pasy i občanské průkazy vyzvednout i na jiném úřadu, který uvedou v žádosti.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře