Nejvíce nákupních parků je v Moravskoslezském kraji. Přibudou další

OSTRAVSKO - V České republice se dostávají do obliby tzv. retailové parky. V ČR se nachází 192 takových nákupních parků. A přibudou další. Ve velké míře také v Moravskoslezském kraji.

Reklama

K bezmála dvoustovce nákupních parků přibude v ČR dalších 66 o celkové rozloze 300 tisíc metrů čtverečních. A to zhruba do tří let.

Nejvyšší počet nákupních parků přibude v Moravskoslezském a Středočeském kraji. V Moravskoslezském kraji se už v současné době nachází takových nákupních ploch nejvíce z celé republiky, a to spolu s krajem Olomouckým.

Na tisíc obyvatel Moravskoslezského kraje se zde nachází více jak 100 metrů čtverečních prodejní plochy. Nejméně nákupních parků se nachází ve Středočeském kraji. Nyní se tam ale plánuje jejich výstavba ve větší míře.

A co to vůbec jsou retailové parky? Jedná se o doplňkový objekt větších hypermarketů v menších městech nebo na městských okrajích. Převážně se v tomto hypermarketovém doplňku nachází minimálně další tři obchody.

Podobné nákupní parky jsou ideální pro města, ve kterých chybí klasická nákupní centra. Výstavba takových ploch se většinou týká menších měst, ve kterých jsou obyvatelé s větší kupní silou. Takový koncept nejvíce splňují města ve Středočeském kraji.

A co se dá v nákupních parcích například pořídit? Většinou se jedná o segmenty potravin, módy, drogerie, lékáren, elektra nebo obchodů s chovatelskými potřebami.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře