MHD pod drobnohledem kamer: Zatím budou sledované přístřešky na zastávkách

OSTRAVA - Velký bratr tě vidí. Kamery jsou snad už na každém rohu a v Ostravě budou pod kamerovým dohledem nově i přístřešky na zastávkách MHD. V tomto případě se to snad dá pochopit...

Reklama

Ostravský radní Lukáš Semerák prosazuje, aby přístřešky na zastávkách MHD byly pravidelně umývané, osvětlené a nově pod dohledem kamer.

Ostravský dopravní podnik na sebe upozornil před nedávnem tím, že vybavil některé zastávky bezdrátovým wifi signálem. Zavedl také platbu kartou za jízdenky a řadu dalších změn. Nyní plánuje tu s kamerami. Pro zvýšení bezpečnosti a v rámci zabránění pouličnímu výtržnictví to lze brát jako pozitivní věc.

"Mým dalším cílem jsou čisté a osvětlené přístřešky zastávek MHD vybavené kamerami. Vzhledem k potížím s elektřinou chci tímto úkolem pověřit Ostravské komunikace, které se starají o veřejné osvětlení," nastínil v rozhovoru pro MF Dnes radní pro dopravu Lukáš Semerák.

Pozitivem je, že vedení Ostravy zavádí v městské dopravě řadu novinek, většinou kladně přijatých, spekuluje se i o bezplatné dopravě pro děti.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře