Mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit adventní autobus Českých drah

Ostrava - Mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit od 27. listopadu do 23. prosince 2015 ČD BUS. Denně bude vyjíždět od ostravského hlavního nádraží.

Reklama

ČD BUS bude od konce listopadu až do Vánoc jezdit denně od ostravského hlavního nádraží 11:15 hod. a ke krakovskému hlavnímu nádraží přijede v 13:35 hod.. Autobus navazuje na vlak SC Pendolino z Prahy (odj. v 7:39), Pardubic, Olomouce a spoj EuroCity z Vídně, Břeclavi (odj. v 9:13) a Otrokovic (Zlína).

V opačném směru jezdí ČD BUS z krakovského hlavního nádraží v centru města ve 14:20 hod. a v Ostravě hlavním nádraží bude v 16:45 hod. Tam na něj navazují opět spoje SuperCity a nebo EuroCity do Olomouce, Pardubic a Prahy (přij. ve 20:21), nebo do Otrokovic (Zlína), Břeclavi (přij. v 18:48.) a Vídně. Díky této optimální návaznosti lze podniknout do Krakova nejen výlet na prodloužený víkend, ale také na klasický dvoudenní víkend. Autobusové spojení mezi Ostravou a Krakovem je povinně místenkové.

Expresní vlaky a ČD BUS nabízejí komfortní cestování do Krakova z různých míst České republiky. V jednotlivých spojích a autobuse je například klimatizace, Wi-Fi připojení k internetu a další služby.

Také v době adventu lze pro cestu do Krakova zvolit Včasné jízdenky Evropa. Cena jízdenky z Ostravy do Krakova začíná na 9 eurech (cca 250 Kč), z Prahy pak na 19 eur (cca 525 Kč).

Pro cesty mezi Prahou a Krakovem je možné využít také noční spojení lůžkovým a lehátkovým vozem. Spoj nyní odjíždí z Prahy ve 22:01 a do Krakova přijíždí ráno v 6:54. Opačným směrem se vrací ve 22:00 a do Prahy přijíždí ráno v 6:40 hod.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře