Lidé v ostravské MHD platí častěji kartou. Papírové jízdenky v pozadí?

Tramvaj. Foto: archiv MojeOstravsko.czTramvaj. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Zajímavý vývoj sleduje vedení ostravské městské hromadné dopravy. Od začátku letošního roku totiž klesl prodej papírových jízdenek. Lidé upřednosťnují platbu za jízdu platební kartou.

Reklama

Vedení ostravského dopravního podniku eviduje trvale vysoký zájem o nákup jízdenek za pomocí platební karty. Ke stejnému systému se nyní budou obracet i další města Moravskoslezského kraje.

V posledních dvou měsících pokaždé zakoupili cestující platební kartou v průměru pět tisíc jízdenek denně. Maximem je nákup 8 174 jízdenek platební kartou, a to 30. června.

Zvýšený zájem o bezhotovostní nákup jízdenek pak přináší opačnou situaci, kdy lidé v menší míře kupují tradiční papírové jízdenky. A to až o 20 procent.

Vedení ostravského dopravního podniku chce možnosti nákupu jídenek přes platební kartu ještě rozšířit. Bezhotovostně by si cestující mohli kupovat i měsíční, čtvrtletní či roční předplacené jízdenky.

Ostrava inspirovala i další města v regionu, která se rovněž chtějí přiklonit k systému nákupu jízdenek přes kartu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu
Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?

Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu? Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR
Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák


Komentáře