Lidé v ostravské MHD platí častěji kartou. Papírové jízdenky v pozadí?

OSTRAVA - Zajímavý vývoj sleduje vedení ostravské městské hromadné dopravy. Od začátku letošního roku totiž klesl prodej papírových jízdenek. Lidé upřednosťnují platbu za jízdu platební kartou.

Reklama

Vedení ostravského dopravního podniku eviduje trvale vysoký zájem o nákup jízdenek za pomocí platební karty. Ke stejnému systému se nyní budou obracet i další města Moravskoslezského kraje.

V posledních dvou měsících pokaždé zakoupili cestující platební kartou v průměru pět tisíc jízdenek denně. Maximem je nákup 8 174 jízdenek platební kartou, a to 30. června.

Zvýšený zájem o bezhotovostní nákup jízdenek pak přináší opačnou situaci, kdy lidé v menší míře kupují tradiční papírové jízdenky. A to až o 20 procent.

Vedení ostravského dopravního podniku chce možnosti nákupu jídenek přes platební kartu ještě rozšířit. Bezhotovostně by si cestující mohli kupovat i měsíční, čtvrtletní či roční předplacené jízdenky.

Ostrava inspirovala i další města v regionu, která se rovněž chtějí přiklonit k systému nákupu jízdenek přes kartu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře