Které lyžařské areály v moravskoslezských horách jsou v provozu?

Lyžování, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comLyžování, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MORAVSKOSLEZSKO - Lyžařské podmínky v moravskoslezských horách jsou optimální. Ski areály jsou v provozu v Nízkém Jeseníku i Beskydech.

Reklama

V Moravskoslezském kraji se lyžuje ve Ski areálu Bílá v Beskydech na Frýdecko-Místecku.

Je tam v provozu zhruba 3300 metrů sjezdovek z celkových 5000. V areálu se snažili intenzivně zasněžovat a připravit se tak na avizovanou oblevu. Ve středisku je průměrně 40 centimetrů sněhu.

Lyžuje se také na Vaňkově kopci v Ostravě. Zahájení zimní sezóny je i ve Family Parku Skalka v Ostravě.

V provozuje je i kotva ve Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce na Bruntálsku.

Špatná situace je v Pustevnách v Beskydech.

Lyžařský areál Pustevny má problémy s umělým zasněžováním, lyžovat se tam letos nebude kvůli nedostatku vody pro zasněžování.

Ve Zlínském i Moravskoslezském kraji se do takovýchto problémů dostává čím dál více sjezdovek.

Zasněžování probíhá v Karolince na Vsetínsku. Sněžná děla zatím nejsou v provozu v Rališce nebo v areálu Razula na Vsetínsku. Pro zahájení zimní sezóny jsou potřeba nižší teploty.

Lyžovat by se v letošní sezóně mělo i v Mostech u Jablunkova.

Ve zdejším ski areálu nová čtyřsedačková lanovka nahradila dva vleky. Díky větší přepravní kapacitě by měla být lákadlem i pro lyžaře z Polska.

Na polské straně v minulých letech vzniklo hned několik vleků, které využívají i čeští lyžaři.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky? Na 1. máje otevřeno, na 8. května zavřeno. Jak je to další svátky?
V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace V Moravskoslezském kraji je smog. Vyhlášena byla regulace
Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu Ostravsko má zasáhnout arktické počasí. Teploty mají klesat hluboko pod nulu

Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby? Prodloužená Rudná má být dokončena. Konec patu, ochota odblokovní dostavby obchvatu Poruby?
Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR
Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák


Komentáře