Hobbymarkety bauMax mění majitele. Přejmenují se na OBI, nebo skončí?

Moravskoslezský kraj - Prodejny hobbymarketů v Ostravě a Frýdku-Místku pod značkou bauMax se pravděpodobně přejmenují na OBI, některé prodejny se mohou i uzavřít.

Reklama

Německá síť hobbymarketů OBI a rakouská developerská skupina Supernova koupí rakouského konkurenta bauMax. Řetezec působící převážně v zemích střední a východní Evropy je dlouhodobě ve finančních potížích, které jsou přičítány nákladné expanzi v uplynulých letech.

OBI prý bude pod svou značkou nadále provozovat 70 ze 106 prodejen bauMaxu.

V Česku má bauMax 24 prodejen. Společnost v roce 2014 na českém trhu prohloubila  ztrátu na 562 milionů korun ze 471 milionů korun v roce 2013 a firma zde byla ve ztrátě pátým rokem za sebou.

Původně se chtěl řetězec zbavit pouze ztrátových prodejen v Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku, Chorvatsku a Turecku a koncentrovat se na trhy v Česku, Slovensku a domovském Rakousku.

OBI plánuje informovat o osudů prodejen v následujících dnech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře