FOTO: Penny Market se mění na tržiště, mění logo a končí značka Česká kvalita

ČR - Další diskontní řetězec mění své prodejny a tím i prodejní koncept. Místo klasického regálového uspořádání bude Penny Market tržištěm. Avšak k celkovým přestavbám marketů jako Lidl nepřistoupí.

Reklama

Postupnou přeměnu svých prodejen zahájil řětezec Penny Market. Nová podoba měla premiéru před týdnem v pražské Kolbenově ulici, následovala prodejna v Mělníku.

Řetězec také v Česku změní logo. To nové už používá na německém trhu.

Během dvou let chce Penny Market zrekonstruovat všech svých 360 prodejen v Česku, do kterých plánuje nainvestovat 2,7 miliardy korun.

Nová prodejna je rozdělená do několika světů či tržištních stánků, například stánek s ovocem a zeleninou, svět pečiva nebo svět piva, které dohromady tvoří jedno velké tržiště.

Podle řětezce jsou prodejny upraveny tak, aby nakupování bylo příjemnější, přehlednější a aby si zákazník odnášel z nákupu zážitek „sousedského“ tržiště. Děti se pak můžou těšit na zábavné prvky.

Přestože Penny Market hlásí, že "přepisuje historii českého retailu“, k tak zásadní modernizaci jako Lidl nepřistoupí. Zatímco Lidl se rozhodl stávající prodejny postupně bourat a stavět zcela nové, Penny Market chce jen měnit interiér prodejny.

K další velké změně dochází i nejen u loga, ale i sloganu Česká kvalita. Od 8. září přestane řetězec používat vlastní označení Česká kvalita, kvůli němuž se opakovaně dostával do sporu se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Tímto sloganem a českou vlajkou totiž označoval i některé zahraniční výrobky. A Penny Market dostal několik mnoha tisícových pokut.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře