Exradním i dvěma starostům Ostravy-Jih hrozí soud

Ostrava-Jih - Dvanácti bývalým radním Ostravy-Jih hrozí, že skončí u soudu kvůli veřejné zakázce na údržbu zeleně. Policie totiž ukončila vyšetřování s návrhem na podání obžaloby. Teď je na tahu státní zástupce.

Reklama

Obvinění se týká také dvou starostů Otakara Veřovského a Karla Sibinského, kteří se ve funkci vystřídali v průběhu volebního období.

Policie politiky vyšetřovala kvůli dvěma veřejným zakázkám na údržbu zeleně. Radní je podle nich nevýhodně uzavřeli v letech 2007 a 2010.

Vyšetřování kriminalisté dokončili a hotový spis předali ostravské pobočce Vrchního státního zastupitelství s návrhem na obžalobu.

Pokud se bývalí radní dostanou k soudu, za dva trestné činy jim nyní hrozí až 10 let vězení. Státní zástupce Alexandr Dadam, který případ převzal na konci roku 2015 od jiného žalobce, bude rozhodovat, zda obžaloba zamíří k soudu.

Politici jsou obvinění ještě podle starého trestního zákona ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování povinností při správě cizího majetku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-Jih

Zahraniční řidič kamionu mířil opilý po dálnici nedaleko Ostravy Zahraniční řidič kamionu mířil opilý po dálnici nedaleko Ostravy
Tramvajové mosty v Ostravě jsou dokončeny. Cena? 90 milionů Tramvajové mosty v Ostravě jsou dokončeny. Cena? 90 milionů
Na Ostravsku hořel sklad slámy, škoda za 1,5 miliónu Na Ostravsku hořel sklad slámy, škoda za 1,5 miliónu

KURIOZITA: Muž vyletěl z kolotoče, je těžce zraněný KURIOZITA: Muž vyletěl z kolotoče, je těžce zraněný
Mizerný řidič zdemoloval část Ostravy! Mizerný řidič zdemoloval část Ostravy!
Pes pokousal dítě, zasahovat museli záchranáři Pes pokousal dítě, zasahovat museli záchranáři


Komentáře