Dolní oblast Vítkovice je tahákem Ostravy. Oblíbená turisty je i zoo nebo Landek Park.

Dolní oblast Vítkovice. Foto: archiv Pixabay.comDolní oblast Vítkovice. Foto: archiv Pixabay.com

OSTRAVA - Do Dolní oblasti Vítkovice v roce 2018 přijelo 1,36 milionu návštěvníků. Industriální památka se tak stala čtvrtým nejvyhledávanějším turistickým cílem v Česku.

Reklama

Ostravská atrakce se stala podle údajů CzechTourism čtvrtým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice po Pražském hradu, lanovce na Petřín a Zoo Praha.

Část návštěvníků přijela do Dolní oblasti Vítkovice na prohlídku industriální památky, rodiny s dětmi a školní skupiny navštěvují Velký a Malý svět techniky.

"Do Dolní oblasti také přijíždí velký počet lidí na festivaly, jako je Colours of Ostrava nebo Beats for Love,“ uvedl ředitel Petr Koudela. V areálu se konají také sportovní akce, např. běh na lyžích nebo turnaj světové série v beachvolejbalu.

Podle Petra Kudely návštěvnická čísla pořád rostou a další turisty lákají nové projekty.

"V příštím roce očekáváme otevření Národního zemědělského muzea a Kofola zde začne stavět své návštěvnické centrum, a to bude znamenat nárůst návštěvnosti,“ myslí si Kudela.

Turistickým lákadlem je rovněž ostravská zoologická zahrada, kterou loni navštívilo 537 tisíc lidí a stala se tak 12. nejvyhledávanějším turistickým cílem v Česku.

Na 37. místě se umístil Landek Park, který je organizačně součástí Dolní oblasti Vítkovice, ale agentura CzechTourism jej hodnotí zvlášť. Do něj loni přijelo 298 tisíc turistů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku
Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni
Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě

Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace
Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku
Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine


Komentáře