Dolní oblast Vítkovice je tahákem Ostravy. Oblíbená turisty je i zoo nebo Landek Park

Dolní oblast Vítkovice. Foto: archiv Pixabay.comDolní oblast Vítkovice. Foto: archiv Pixabay.com

OSTRAVA - Do Dolní oblasti Vítkovice v roce 2018 přijelo 1,36 milionu návštěvníků. Industriální památka se tak stala čtvrtým nejvyhledávanějším turistickým cílem v Česku.

Reklama

Ostravská atrakce se stala podle údajů CzechTourism čtvrtým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice po Pražském hradu, lanovce na Petřín a Zoo Praha.

Část návštěvníků přijela do Dolní oblasti Vítkovice na prohlídku industriální památky, rodiny s dětmi a školní skupiny navštěvují Velký a Malý svět techniky.

"Do Dolní oblasti také přijíždí velký počet lidí na festivaly, jako je Colours of Ostrava nebo Beats for Love,“ uvedl ředitel Petr Koudela. V areálu se konají také sportovní akce, např. běh na lyžích nebo turnaj světové série v beachvolejbalu.

Podle Petra Kudely návštěvnická čísla pořád rostou a další turisty lákají nové projekty.

"V příštím roce očekáváme otevření Národního zemědělského muzea a Kofola zde začne stavět své návštěvnické centrum, a to bude znamenat nárůst návštěvnosti,“ myslí si Kudela.

Turistickým lákadlem je rovněž ostravská zoologická zahrada, kterou loni navštívilo 537 tisíc lidí a stala se tak 12. nejvyhledávanějším turistickým cílem v Česku.

Na 37. místě se umístil Landek Park, který je organizačně součástí Dolní oblasti Vítkovice, ale agentura CzechTourism jej hodnotí zvlášť. Do něj loni přijelo 298 tisíc turistů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře