D8 do Německa bude otevřena s omezením. Svah v Českém středohoří se znovu hýbe

ÚSTECKÝ KRAJ - Dvanáctikilometrový úsek D8 přes České středohoří na Ústecku nebude po sobotním (17.12.2016) otevření zcela průjezdný. Svah pod Prackovickou estakádou se začal hýbat a Ředitelství silnic a dálnic svede auta jen do jednoho tubusu tunelu a na jeden z mostů.

Reklama

Hořkou příchuť bude mít sobotní otevření dálnice D8 od Bílinky na Lovosicku po Řehlovice na Ústecku.

Pár hodin před otevřením generální ředitel ŘSD Jan Kroupa oznámil, že je u dálnice vedoucí z Prahy do Ústí nad Labem a dále do Drážďan bezpečnostní riziko.

"V hloubkách 18 až 20 metrů pod povrchem dochází k posunům," řekl v České televizi Jan Kroupa k náspu u Prackovické estakády.

Podle šéfa ŘSD výsledky měření za posledních 24 hodin ukázaly, že masiv začal reagovat na zrychlené stavební práce v posledních měsících.

"Pokud se mám rozhodnout mezi bezpečností občana a tím, jestli zprovoznit dílčí kousek, tak raději volím bezpečnost občana,” oznámil Jan Kroupa.

Jak by riziko podle Kroupy vypadalo v praxi? Most by se mohl posunout a vznikl  "schodek" do kterého by řidiči mohli najet.

"Nechceme dovolit jakákoliv možná pochybení. Abychom neohrozili kohokoliv tak na tu mostní estakádu zatím nebudeme pouštět provoz. A budeme dál sledovat ten masiv a čekat až se ta situace uklidní,” prohlásil Jan Kroupa.

Přestože mluvčí ŘSD Jan Rýdl během pátku (16.12.2016) v České televizi ubezpečoval, že Prackovická estakáda je bezpečná, večer generální ředitel ŘSD už mluvil jinak.

ŘSD podle Kroupy zatím nedokáže odhadnout, jak dlouho bude masiv pod estakádou reagovat. Podle něj se bude nadále měřit i monitorovat.

SOUVISEJÍCÍ: D8 přes České středohoří je bezpečná, tvrdí ministerstvo. Avšak uzavírky dálnice nejsou vyloučeny

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře