Budou mít v Ostravě děti do 15 let městskou dopravu zdarma?

OSTRAVA - Ostravští zastupitelé se v těchto dnech potýkají se zásadní otázkou. Mají mít školáci a studenti do 15 let zdarma městskou hromadnou dopravu?

Reklama

S návrhem s dopravou zdarma přišli ostravští komunisté. A na magistrátu se spustila divoká diskuze. Zatím to vypadá, že návrh projde jen částečně. Přes léto by děti do 15 let opravdu mohly mít dopravu zdarma. Ve zbytku roku ale nikoli.

Návrh rozdělil politiky i veřejnost do dvou skupin. Jedni s návrhem souhlasí, druzí nikoli.

Opoziční politici z ČSSD i lidovci by s návrhem souhlasili a dokonce by jej rozšířili ještě na studenty do 26 let. Proti bezplatné dopravě se naopak vymezili zastupitelé z ANO, ODS a uskupení Ostravak.

Radní pro dopravu Lukáš Semerák by nad určitými slevami uvažoval, bezplatné jízdné ale vylučuje.

Otázku dopravy patrně na světlo světa dostal problém, s jakým se studenti potýkají přes léto, kdy jim neplatí předplacený kupón. Dosud si mohli koupit předplacenku na každé pololetí právě kromě prázdnin.

Nově by kupón zakoupený od února do června měl zajistit bezplatnou dopravu přes letní prázdniny a v budoucnu by si žáci mohli pořídit celoroční jízdenku za cenu deseti měsíců.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře