Sním o vizích dokonalé techniky, ale člověk bude vždy potřebný, říká šéf firmy KVADOS

Ostrava - Ostravská firma KVADOS se stala v roce 2014 inovační společností Moravskoslezského kraje. Tento fakt velmi pozitivně vnímá i generální ředitel Miroslav Hampel v rozhovoru.

Reklama

Co zmíněné ocenění pro vás znamená?

Inovace jsou základem a hlavním principem naší společnosti. Šanci dlouhodobě přežít mají pouze ti, kteří se nebojí přijít s novými nápady na trh. V podstatě náhodou jsme našli přihlášku do této soutěže, vyplnili a poslali jsme ji a už jen čekali na výsledek. Porota naši práci ocenila a umístili jsme se na druhém místě v severomoravském regionu. I to je pro nás důkazem, že naše práce má smysl.

Snažíte se prezentovat i v zahraničí?

Nedávno jsme mohli vystavovat na veletrzích v Hongkongu a Šanghaji. Měli jsme možnost navázat nová partnerství a vztahy a hlavně se podívali i do vzdálenější části světa. Jsme malá země na to, abychom chtěli konkurovat USA a Číně. Firmy v Česku by se měly zaměřit na vlastní cesty, specializovat se na užší segmenty trhu a být lepší než konkurence. Nemá smysl dělat to, co už dělají ostatní, nebo pouze kopírovat a napodobovat.

Co ještě chcete v budoucnu dokázat? Kam směřujete ve vašem oboru?

Naší motivací je udržet a budovat KVADOS tak, aby byl přínosem a užitkem pro klienty. Vývoj technických oblastí je velmi rychlý a bez hranic. Sním o vizích, kdy technika bude s lidmi komunikovat, ale člověk bude vždy potřebný. Pak už půjde jen o to, kdy vše bude ještě únosné pro lidi. Dětství jsem strávil s kamarády, hráli jsme si a povídali. Dnes na veřejných místech vidím, že mladí lidé nahrazují osobní komunikaci mobilními přístroji. Setkávání s přáteli a kolegy je velmi důležité a mně to technické vymoženosti nenahradí.

Na závěr, jak hledáte nové mladé lidi do týmu?

Dlouhodobě získáváme kontakty ze středních a vysokých škol. Organizujeme stáže a brigády pro studenty, které technika oslovila, baví je matematika a technika Je celkově problém, že chybí technicky nadaní i vzdělaní lidé, a proto chodíme do škol inspirovat studenty a podporujeme jejich myšlení a chuť studovat technické obory. Naším přáním je přilákat více žen a dívek a ukázat jim, že tato oblast je i pro ně zajímavá a perspektivní.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře