Poznejte krásy severních Čech

SEVERNÍ ČECHY - Severní Čechy jsou atraktivní turistickou destinací, nabízí hory, nížiny, hrady i zámky. Úchvatné je údolí řeky Labe nazývané jako Porta Bohemica, neboli Brána Čech.

Reklama

Ústecký kraj i přes svoji neprávem negativní pověst je atraktivní turistickou destinací. U hranic s Německem je pohoří Krušné hory, mezi městskými aglomeracemi jako je Ústí nad Labem, Teplice, Most či Děčín se rozprostírá České středohoří.

Na Děčínsku a ve Šluknovském výběžku u hranic s Německem je nádherný region České Švýcarsko se stejnojmenným národním parkem.

Atraktivní je i Poohří a labská nížina na Litoměřicku s městy Litoměřice, Roudnice nad Labem nebo Libochovice.

A právě Libochovice je městečko, kde je zámek a v blízkém okolí i hrad Hazmburk, vodní hrad Budyně nad Ohří, dále v blízkosti klášter v Doksanech, zámek v Roudnici nad Labem, pevnostní město Terezín nebo historické centrum Litoměřic.

Z Libochovic je blízko i k Českému středohoří a k vrcholům Lovoš a Milešovka u Lovosic. České středohoří nabízí krásnou přírodu, unikántní údolí jako je třeba Oparenské údolí nebo nespočet zřícenin hradů.

Mezi další turistická atraktivní místa v severních Čechách patří Tiské stěny, což jsou pískovcové skály patřící pod Labské pískovce, jako v Českém středohoří. Je to oblast na pomezí Ústecka a Děčínska u hranic s Německem.

A v Ústeckém kraji nechybí aní zámky nebo hrady. Třeba hrad Střekov, který se tyčí nad údolím řeky Labe přímo v Ústí nad Labem.

Navštívit lze i zámky, kromě Libochovic i Ploskovice, Velké Březno, Duchcov nebo Krásný Dvůr na Žatecku.

SOUVISEJÍCÍ: 3 tipy na plavbu po Labi. Celodenní či půldenní výlet na řece

Objevte 10 krásných míst v Dolním Poohří

9 tipů na romantický výlet k Labi. Z jednoho břehu na druhý přívozem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře