Orion, Hey nebo Polar. Na začátky v médiích v Ostravě vzpomínám ráda, říká Eva Panošová

Ostrava - Patří mezi známé ostravské tváře a hlasy. V moravskoslezských médiích se pohybuje přes dvacet let. Eva Panošová své povolání má velice ráda a snaží se, aby její reportáže chytly širokou veřejnost. Kromě toho své dlouholeté zkušenosti zúročuje příležitostně v kurzech, ve kterých pomáhá lidem vylepšovat komunikační schopnosti, aby měli větší šance uspět v osobním i profesním životě.

Reklama

Jak začíná váš pracovní den?

Vstávám kolem půl sedmé a nemám vůbec problém i dříve. Základním předpokladem kvalitního dne je snídaně a pak káva, která mě nabudí. Denní režim plánuji podle pracovních povinností. Všude si nosím diář, který je asi nezbytný pro všechny zaměstnané lidi.

Stala jste se v ostravském a moravskoslezském regionu poměrně známou novinářkou. Připravovala jste se na takovou kariéru již od střední školy?

Jako studentku SPŠ strojní mně profese v rádiu a v televizi vůbec nenapadla. V 80. letech jsem si nemohla příliš vybírat studium po základní škole. S cílem dospět k maturitě jsem šla tam, kam mě přijali. Pocházím z rodiny nábožensky založené, za totality to byl handicap. Vysokou školu jsem nešla studovat ze stejného důvodu, technika mně nebavila a přiznávám, nejsem příliš studijní typ. Navíc, vdala jsem se v devatenácti letech a ve dvaceti se mi narodilo první dítě. Co má ale člověk v sobě, to se jen tak nevypaří…Od Boha mám dar řeči, rétorika a komunikace je moje silná stránka. Od dětství jsem „vymetala“ recitační soutěže, ráda jsem se poslouchala. Bavilo mne vystupování před publikem a to všechno jsem zúročila začátkem 90. let v rádiu Orion.

Jak vzpomínáte na svůj první pohovor v rádiu? Čím si myslíte, že jste své šéfy zaujala?

Bylo mi 29 let a měla jsem dvě malé děti. Musíme si uvědomit, že po sametové revoluci vznikl obrovský prostor pro nové věci. Nikdo nevěděl, jak se má podnikat, ale nadšení bylo obrovské. Na začátku devadesátých let vznikaly soukromé rozhlasové stanice a já je doma dychtivě poslouchala. Dnes to bude znít hrozně, ale na konkurz do rádia Orion jsem šla jen proto, že jsem bydlela blízko a že mi maminka zrovna pohlídala děti. A čím jsem přesvědčila své šéfy, že mají vybrat právě mě? Nikdo lepší zrovna asi nebyl po ruce.…. V Orionu jsem hlásila zprávy čtyři roky a mrzí mě, že nemám schované nahrávky z dob mých začátků. Učila jsem se sama systémem pokus - omyl.

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE NA MEDIASHOW.CZ: Krajánek z Ostravy? Eva Panošová pracuje pro média čtvrtstoletí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře