Na vlakových nádražích v kraji probíhá výstava Zoo Ostrava

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Po vybraných nádražích na severu Moravy putuje výstava o záchranných projektech, na nichž se podílí ostravská zoologická zahrada.

Reklama

Aktuálně se výstava nachází na nádraží Ostrava-Svinov, v červnu bude k vidění v Bohumíně, v červenci na východním nádraží v Opavě a v srpnu pak na hlavním nádraží v Ostravě.

Novodobé moderní zoologické zahrady se již dávno nezaměřují na chov co největšího množství atraktivních exotických zvířat, ale věnují se chovu převážně těch druhů, které patří v přírodě k ohroženým, případně z ní byly již zcela vyhubeny. Udržují tak záložní populaci daného druhu v lidské péči, aby nedošlo k jeho úplnému vymizení z planety. Přispívají tak k ochraně biologické rozmanitosti a pomáhají uchovat vzácná zvířata pro příští generace.

Rovněž aktivity ostravské zoologické zahrady se neodehrávají pouze uvnitř areálu zoo, ale probíhají i za jejími branami. Zoo je zapojena do čtrnácti záchranných projektů, které probíhají ve třech světadílech – v Asii, v Africe, v Evropě. Podporuje např. boj proti nelegálnímu obchodu se zvířaty na Sumatře, záchranu největší antilopy světa v Senegalu, výzkum sloních nemocí, obnovu populace orla skalního v České republice, odkud byl v minulosti zcela vyhuben.

Zoo Ostrava rovněž participuje na několika tzv. repatriačních projektech, jejichž cílem je posílit divoké populace ohrožených evropských druhů vypouštěním jedinců odchovaných v lidské péči do přírody. Do konce roku 2015 bezplatně poskytla pro vypuštění více než 500 zvířat. Bylo mezi nimi 400 sov pálených, 92 sýčků, 12 orlosupů bradatých, jeden sup hnědý, sup bělohlavý nebo puštík bělavý.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře