Na Slezskoostravském hradě proběhnou Letní shakespearovské slavnosti

Slezskoostravský hrad, místo konání divadla. Foto: www.shakespearova.czSlezskoostravský hrad, místo konání divadla. Foto: www.shakespearova.cz

OSTRAVA - Na Slezskoostravském hradě i letos proběhnou Letní shakespearovské slavnosti. Diváci uvidí tři premiéry a celkem 21 představení.

Reklama

Shakespearovský svátek se na hradě koná od 15. července do 12. srpna 2019.

Podle jednoho ze spoluorganizátorů festivalu Andreje Harmečka diváci uvidí v premiéře Zkrocení zlé ženy, Zimní pohádku a Othella.

Zkrocení zlé ženy nastudoval šéf činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěch Štěpánek a do hlavních rolí obsadil Kristýnu Leichtovou a Josefa Kalužu, v dalších rolí se představí herci všech ostravských divadel.

Další premiérou je Zimní pohádka s Martinem Hofmannem, Michael Isteníkem, Veronikou Arichtevou, Petrou Špalkovou a dalšími. Ostravané uvidí také Othella v podání Prague Shakespeare Company.

V představení hraje Jessica Boone, americká herečka, která se objevila v několika zámořských seriálech i ve filmu V utajení, kde si zahrála po boku Orlanda Blooma, Michaela Douglase a Johna Malkoviche. Diváci se nemusejí obávat angličtiny, představení bude doplněno českými titulky.

Ostravany potěší již legendární Komedie omylů s ostravskými herci, Večer tříkrálový a Dobrý konec všechno spraví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku
Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni
Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě

Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace
Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku
Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine


Komentáře