Colours of Ostrava 2019 zahájí Florence + The Machine

Festival, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comFestival, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

VÍTKOVICE - Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019 opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Reklama

Hlavními lákadly jsou například legendární kapela The Cure, Florence + The Machine, Rag´n´Bone Man, Rosália, ZAZ, Tom Walker, Mariza, Kronos Quartet a mnoho dalších.

Celkově program nabídne téměř 120 kapel z 37 zemí celého světa – od Brazílie, Ekvádoru, Haiti či Jamajky přes Estonsko, Dánsko, Irsko, Izrael, Velkou Británii až po Japonsko, Austrálii, Nový Zéland a Kanadu. Od popu přes rock, jazz, elektroniku, punk, soul, indie až po exotickou world music.

Již počtvrté proběhne v rámci festivalu Colours of Ostava v areálu Dolních Vítkovic mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, kde se na devíti scénách sejde celkem 200 inspirativních řečníků z více než 20 zemí světa.

Vystoupí řada osobností, například kontroverzní vědec Joe Davis, komentátor Andrew Keen, ekologický aktivista Manari Ushigua, izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom, tanečnice, skladatelka a bývalá vokalistka Madonny Donna de Loryová, novinář Wojciech Jagielski nebo politolog Jeffrey A. Winters. Z českých řečníků účast přijal generál Petr Pavel či autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů Petr Sís.

Meltingpot letos nabídne scénu The Big Bang, která se bude věnovat kvantové fyzice. Vystoupí na ní vědci působících ve slavné laboratoři CERN u Ženevy ve Švýcarsku. Novinářům to na tiskové konferenci za organizátory řekl Vojtěch Pleskot.

Vedle fóra Meltingpot proběhne v rámci festivalu také další, tradičně bohatý, mimohudební program – divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity. Nebudou chybět Scéna Česká televize, Reflex stage a Design zóna. Celkově se v areálu Dolních Vítkovic bude nakonec nacházet 24 open-air i krytých scén.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku Vedra se vrací. Další vlna tropických teplot je očekávána i na Ostravsku
Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni Při hromadné nehodě zemřela řidička, další byli zraněni
Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě Dvouleté dítě spadlo ze šestého patra domu v Ostravě

Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace Vražda novorozence v Karviné. Policie shání informace
Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku Ostrava bude mít koncertní halu od studia Steven Holl Architects + Architecture Acts z New Yorku
Festival Beats for Love roztančí Dolní Vítkovice. Posílí ostravská MHD Festival Beats for Love roztančí Dolní Vítkovice. Posílí ostravská MHD


Komentáře