Kraj chce propojit tramvají Ostravu s Havířovem a Karvinou. Uvažuje i o Beskydském okruhu

Pohled na Ostravu. Foto: archiv Pixabay.comPohled na Ostravu. Foto: archiv Pixabay.com

OSTRAVSKO /Vize pro Česko/ - Mezi Ostravou, Havířověm a Karvinou by mohla jezdit tramvaj, tzv. rychlodráha. Moravskoslezský kraj chce do roka znát varianty tras i financování.

Reklama

Do jednoho roku má krajský zastupitel Vladimír Návrat (ODS), který byl určen jako zmocněnec pro rychlodráhu, předložit studie proveditelnosti nové příměstské tramvajové trati.

Studie mají navrhnout varianty, kudy by koleje mohly vést, kolik tramvajové soupravy pojmou cestujících a jaké by byly náklady.

Vladimír Návrat je podle náměstka hejtmana pro dopravu Jakuba Unucky (ODS) jeden z největších dopravních odborníků v regionu a systémový inženýr, který umí skloubit požadavky všech dotčených úřadů a institucí. Jeho funkce je neplacená.

Pokud by se tramvajová rychlodráha ukázala jako reálná, následovaly by v letech 2020 a 2021 další projektové práce.

K rychlodráze by byly využívány i bývalé železniční vlečky. Avšak obavy vzbuzuje poddolované území na Karvinsku.

Krajští radní zároveň schválili dokument zaměřený na budoucnost kolejové dopravy. Kromě rychlodráhy mezi Karvinou a Ostravou stanovuje další úkoly, například Beskydský železniční okruh Ostrava – Frýdek-Místek – Kopřivnice – Studénka – Ostrava, zjištění proveditelnosti vlakového napojení Bruntálu na Ostravu, využití železničních vleček po útlumu OKD nebo výběr příměstských vlaků po roce 2025.

Nápad obnovení tramvajové trati mezi Ostravou a Karvinou není jen nápadem. V minulém století fungovalo zhruba 58 let do té doby, než oblast mezi městy byla poškozena důlní činností.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru Hokejové Vítkovice zaznamenaly obrovský řez v hráčském kádru
Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby Útočník Svačina přestoupil z Třince do Poruby
Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí Fotbalisté Baníku chtějí prolomit domácí prokletí

Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince Ostravské ulice budou brázdit dvoupatrové autobusy. Od června 2020 na nové lince
Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou Papírové jízdenky skončí v ostravské MHD. Lidé raději platí kartou
Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku Mladík brutálně kopal do ženy, poté ji ukradl kabelku


Komentáře