Zuzana Hejnová potvrdila start na Zlaté tretře v Ostravě

Ostrava - S blížícím se termínem konání mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra 2016 v Ostravě, který se koná na Městském stadiónu ve Vítkovicích, přibývají ve startovní listině zvučná jména.

Reklama

Už dříve organizátoři oznámili účast několika hvězd, chybět by neměli tyčkaři Renaud Lavillenie a Shawn Barber, dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, vicemistr světa na 1500 metrů z Portlandu Jakub Holuša, oštěpaři Vítězslav Veselý i keňský mistr světa Julius Yego. Kvůli Usainu Boltovi se letos přizpůsobil i termín na pátek 20. května, účast jamajské sprinterské hvězdy ale oficiálně potvrzena zatím není.

Start v Ostravě potvrdila dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Čeká ji devátý start na Zlaté tretře, v letošní sezoně to bude po Diamantové lize v Dauhá její druhý závod roku. "Na Zlatou tretru v Ostravě se těším, ráda závodím před domácím publikem a budu se snažit předvést co nejlepší výsledek. Zatím ještě nedokážu odhadnout čas, jaký jsem schopna běžet, ale jsem dobře připravená a věřím ve výkon pod 54 sekund," vzkázala Hejnová české sportovní veřejnosti ze soustředění v Jihoafrické republice prostřednictvím pořadatelů.

Jejími soupeřkami budou mimo jiné Američanka Dalilah Muhammadová s osobním rekordem 53,83 i tradiční domácí rivalka Denisa Rosolová. Hejnová dosud v Ostravě běžela nejlépe v roce 2013, kdy stanovila rekord mítinku časem 53,32.

Organizátoři Zlaté tretry oznámili na tiskovce v Praze, že na mítink opět přijede světový rekordman v desetiboji Ashton Eaton. Předloni v Ostravě běžel 400 metrů překážek, letos bude skákat do dálky mimo jiné proti české jedničce Radku Juškovi.

Juška je stejně jako další reprezentanti nyní na soustředění v Africe. „Padají tady tréninkové osobní rekordy, jak v posilovně, rychlosti i v odrazech. Vše jde podle plánu, brzy začnu přípravu do kvality. Tretra je největší český závod, takže se těším hlavně na publikum," uvedl v tiskové zprávě pořadatelů Juška.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře