Změny v Porubě: Adámková do Německa, přichází Ryšánková

Poruba - Třebaže házenkářky Sokola Poruba sahaly po prvním finálovém zápase play-off české ligy po zlaté medaili, nakonec zakončily sezónu druhým místem a tudíž ziskem stříbrného kovu. Ve finále podlehly Baníku Most 1:2 na vítězná utkání. Přesto s odstupem času hodnotí v Porubě dosaženou bilanci jako úspěch.

Reklama

„Samozřejmě jsme bezprostředně po prohrané finálové sérii byli zklamaní. Titul nám unikl, ale když si to probereme v klidu a bez emocí, můžeme, nebo snad i musíme být spokojeni,“ pravil trenér Jan Beňadik k účinkování Poruby v lize. „Celkově jsme byli rovnocenným soupeřem hráčkám Mostu. Prakticky rozhodlo až jejich vítězství ve třetím zápase, který určil mistryně republiky. K české lize ale rádi připojujeme bronz z interligy a také důstojnou účast v evropském poháru. Udělali jsme maximum,“ zamýšlel se kouč.

Házenkářský život ale běží rychle a hned po skončení sezóny 2014/2015 vešly ve známost zajímavé změny v kádru porubského družstva. A týkají se osobností české ženské házené. Z Poruby odchází Petra Adámková, reprezentantka a jedna z opor ligového týmu. Jejím dalším působištěm bude německý celek Koblenz/Weibern.

„Jsem ráda, že mi vyšlo zahraniční angažmá. Ještě před odchodem z Ostravy jsem se chtěla loučit titulem. To by byl ideální scénář. Přesto se domnívám, že se jako tým nemáme za co stydět. A co dál? Byla jsem rozhodnutá, že půjdu do Německa, i když Koblenz se nakonec neudržel v první bundeslize a spadl do nižší soutěže,“ svěřila se Adámková na klubovém webu.

Zatímco Poruba ztrácí svou hvězdu, do kádru ostravského družstva přichází Helena Ryšánková z Mostu. A to s vizitkou mistryně republiky právě po finále s Porubou. „V Mostě se nám dařilo, titulu si moc vážím. Nyní jsem zvažovala i nabídku ze zahraničí, ale nakonec z toho sešlo. Proto jsem se rozhodovala jen mezi setrváním v Mostě a odchodem do Poruby. Při posouzení plusů a minusů jsem zvolila druhou možnost,“ prozradila Ryšánková na porubském webu. „Můj přítel hraje taky házenou a míří na Slovensko, odkud to není do Ostravy daleko,“ naznačila motivy svého přestupu.

Velkou novinkou v lize házenkářek je i fakt, že jedna z nejzkušenějších hráček v republice Petra Vítková ukončila aktivní činnost. V právě skončené sezóně byla i hrající asistentkou trenéra v mistrovském Mostě a nyní se stala hlavní trenérkou ve Slavii Praha, bronzovém celku české ligy. Takže do Poruby v příští sezóně už přijede se slávistickým týmem ve zcela nové roli.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Poruba

Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc Požár v Porubě, škoda za 80 tisíc
Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?! Policisté obvinili muže, který na přechodu sejmul seniorku. Kolik mu hrozí?!
Hořela střecha domu, škoda za půl milionu! Hořela střecha domu, škoda za půl milionu!

Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol Zloděj z Fortuny byl dopaden. Za vším hrál roli alkohol
Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny Ostrava: Přepadení pobočky Fortuny
Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena Požár bytu v Porubě: mrtvý muž a popálená žena


Komentáře