Zlatá tretra byla opět úžasná, rozplýval se šéftrenér Tomáš Dvořák

OSTRAVA - Šéftrenér české atletické reprezentace Tomáš Dvořák nemohl chybět na Zlaté tretře 2016 v Ostravě. Trojnásobný mistr světa v desetiboji, bronzový medailista z olympiády pozorně sledoval nejen výkony závodníků, ale zaujala ho i tradiční skvělá atmosféra na Městském stadiónu ve Vítkovicích.

Reklama

Co na vás v Ostravě nejvíc zapůsobilo?

Je pozoruhodné, že každoročně se na mítinku schází nevídaná koncentrace osobností. Samozřejmě jim letos dominoval jamajský sprinter Usain Bolt, který podle očekávání vyhrál běh na sto metrů. Ale pořadatelé kromě aktuálních hvězd přizvali i bývalé atlety světového věhlasu. Mezi diváky v areálu se třeba procházel několikanásobný olympijský vítěz a famózní běžec Alberto Juantorena z Kuby. Pro mě i fanoušky je radostí být přítomen na takové akci, kde je k vidění světová atletika.

Jaké místo má Zlatá tretra v mezinárodním kalendáři?

Špičkový mítink mezinárodní úrovně. Letos extrémně vyšlo i počasí, které zaručilo vynikající podmínky. Většině závodníků nahrálo do not, takže krátce - úžasná událost před vyprodaným stadiónem.

Udělal jste si obrázek i o výkonech startujících českých reprezentantů?

Specifičnost Zlaté tretry je v tom, že na takovém mítinku se automaticky předpokládá účast našich závodníků. Bylo by divné, kdyby tady nezávodili. Někteří se představili v předprogramu, spousta dalších v hlavním programu. Největší senzací bylo vystoupení Filipa Sasínka, který vyhrál běh na 1 500 metrů. Je to dvacetiletý kluk z Hodonína. To, co Sasínek předvedl, byla paráda. O pouhých dvanáct setin vteřin mu unikl limit pro olympiádu, ale pořád má v tomto směru naději na jeho splnění.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře