Zlatá tretra 2016 hlásí vyprodaný stadión ve Vítkovicích

OSTRAVA - Nevídaný zájem projevili sportovní fanoušci o nadcházející atletický mítink Zlatá tretra 2016 v Ostravě. Uskuteční se v pátek 20. května na Městském stadiónu ve Vítkovicích a už patnáct dní předem je podle organizátorů jeho patnáctitisícová kapacita vyprodána. Není divu, startovní listina nabízí řadu světových atletických osobností.

Reklama

„Milovníci sportu vědí, že se chystá velká událost, která bude pro Ostravu i celý region svátkem. Chtělo by se na ni dostat co nejvíce diváků. Už ale musíme odmítat všechny další zájemce o Zlatou tretru. Takhle brzo to nepamatuju," řekl Oldřich Zvolánek z organizačního výboru na tiskovce v Ostravě.

Hlavní hvězdou 55. ročníku znovu bude jamajský sprinter Usain Bolt, který poběží stovku.

Z českých es se představí mj. Pavel Maslák, Jakub Holuša, Vítězslav Veselý nebo Jan Kudlička. Na hladké čtyřstovce bude mít Pavel Maslák zvučného soupeře v olympijském vítězi z roku 2004 Jeremym Warinerovi, na 400 metrů překážek nastoupí aktuální lídr světových tabulek Johnny Dutch, rekordman mítinku LJ Van Zyl a mistr světa z roku 2011 David Greene, který se po zranění vrací mezi elitu.

Dalším potvrzeným mistrem světa mezi účastníky je kubánská tyčkařka Yarisley Silvová.

V Ostravě bude závodit už podruhé po své premiéře v roce 2013 a druhém místě za hvězdnou Jelenou Isinbajevovou. "V ženské tyči je to hvězda první velikosti, věřím, že diváci tím budou nadšeni," řekl na tiskovce sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Soutěž tyčkařek bude na vítkovickém stadionu probíhat paralelně s bojem mužů, kde je největší ohlášenou hvězdou světový rekordman Renaud Lavillenie.

SOUVISEJÍCÍ: Fenomenální Usain Bolt bude startovat na Zlaté tretře 2016

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře