Zdeněk Pospěch je hvězdou a osobností druhé fotbalové ligy! Takové řeči ale nemám rád, říká kapitán Opavy

Opava - Kdyby se v nějaké anketě hledala největší hráčská osobnost probíhajícího ročníku druhé fotbalové ligy, určitě by k horkým adeptům na toto označení patřil kapitán fotbalistů Slezského FC Opava Zdeněk Pospěch (ročník narození 1978). Hovoří pro něj obrovské zkušenosti. „Takové řeči, jestli je někdo hvězda, nemám rád. Prostě jsem zpátky v Opavě,“ prohlásil Pospěch v rozhovoru.

Reklama

Zdeněk Pospěch má dvaatřicet startů za českou reprezentaci, ligové tituly s Baníkem Ostrava a Spartou Praha, ale i tři triumfy s FC Kodaň v dánské lize, úspěšné působení v německém 1. FC Mainz v bundeslize.

Do opavského fotbalu jste se vrátil loni v létě. Co vás k tomu vedlo?

Věděl jsem, do čeho jdu. Měl jsem informace o české lize, kterou jsem sledoval, i o Opavě. V podstatě jsem se s klubem domluvil už v době, kdy hrál ještě třetí ligu. Můj návrat byl podmíněn postupem do druhé ligy, což se stalo. Nebylo co řešit. Letos jsme nováčkem a chtěli bychom hrát ve vyšších patrech, než v současnosti.

Jak se vám z postu kapitána diriguje opavský celek?

Máme celkem zkušené mužstvo. A je jedno, jestli jsem kapitánem já nebo někdo jiný. Mohlo by to být klidně až pět hráčů. Komunikace je bezproblémová. V kádru působí i hodně odchovanců, kteří začínali v Opavě.

Jak se cítíte v pozici uznávané persony druholigových trávníků?

Nevím, zda jsem nějakou personou. Něco jsem sice už odkopal a jsem rád, pokud mám respekt. Nemohu se za nic schovávat, když je známo, že z našeho týmu jsem nasbíral ve fotbale nejvíc zkušeností. Některé věci musím vzít na sebe, tak se o to snažím. Hlavně chci pomoci, abychom předváděli dobrý fotbal.

Využijme příležitosti v rozhovoru i k tomu, jaký máte názor na svoje nástupce na postu pravého obránce v české reprezentaci?

Theodor Gebre Selassie měl velice dobrou formu, když přestupoval z Liberce do Brém. Pak se dostal do situace, že přestal hrát pravého beka a nastupoval i uprostřed. Jeden čas chyběl a zranil se, takže měl výpadek. A Pavel Kadeřábek ze Sparty? Český fotbal v něm našem vynikajícího hráče, který už při svém mládí disponuje vysokou kvalitou a má předpoklady dostat se jednou do velkého týmu. A to, když bude na sobě pracovat a dál se fotbalově učit a získávat zkušenosti.

Jste pořád v kontaktu se svým bývalým klubem 1. FC Mainz z německé Mohuče?

Ano. Dokonce jsem se byl nedávno podívat na zápas s Mönchengladbachem.

Nepřijde vám tedy někdy přece jen líto, že jste se rozhodl pro odchod z bundesligy?

To zase ne. Dopředu jsem se na to připravoval i kvůli rodině, která mi chyběla. Netuším, jestli bych dál vydržel a zvládl tempo z německé ligy.

V šestatřiceti letech ale nejste nijak fotbalově starý. Ligu hrají i věkově zralejší fotbalisté...

Každý jsme jiný typ. Já jsem měl fotbal založený na poctivé fyzické práci. Jsem trochu víc opotřebovaný než ti, kteří hráli takříkajíc hlavou a dávali hře myšlenku.

Neuvažoval jste o tom, že byste svoje reprezentační a mezinárodní hráčské, ale i další poznatky z evropského fotbalu mohl využít třeba v manažerské činnosti v rámci fotbalového prostředí?

Tahle oblast mě momentálně netáhne, ale asi by bylo škoda, kdybych zkušenosti nevyužil. Musím chtít já, zároveň i někdo z druhé strany, kdo by o to stál. Nejsem vševědoucí. Zatím jsem nenašel pozici, kde bych se viděl a cítil, že bych mohl předávat to, co jsem ve fotbale poznal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Opavsko

Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý
Senior narazil do stromu a zemřel. Havaroval i mladík v Opavě Senior narazil do stromu a zemřel. Havaroval i mladík v Opavě
Chceme zůstat v popředí tabulky, avizuje opavský Miroslav Kvapil Chceme zůstat v popředí tabulky, avizuje opavský Miroslav Kvapil

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice
Získal titul s Baníkem Ostrava a nyní chce asistent Dvorník pomoci Opavě k postupu Získal titul s Baníkem Ostrava a nyní chce asistent Dvorník pomoci Opavě k postupu
Opavský Nemanja Kuzmanovič: Za formu jsme rádi, chceme postoupit do první ligy Opavský Nemanja Kuzmanovič: Za formu jsme rádi, chceme postoupit do první ligy


Komentáře